ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Na MS basketbalistek naváže ve Varech mezinárodní turnaj

Velikost textu:

Karlovy Vary - Na mistrovství světa basketbalistek, které vyneslo české reprezentaci historický úspěch v podobě druhého místa, naváže příští rok v květnu mezinárodní turnaj v Karlových Varech. Ten se má uskutečnit stejně jako závěrečné boje šampionátu v KV Areně za účasti čtyř až šesti národních týmů. Plánem je, aby se pravidelně opakoval i v dalších letech, řekl předseda České basketbalové federace Miroslav Jansta.

Radost českých basketbalistek
Radost českých basketbalistek
Otevřít galerii
 • Radost českých basketbalistek autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Miroslav Jansta autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/948/94707.jpg?1245775793

Český basketbal tak hodlá navázat nejen na sportovní, ale také na organizační úspěch šampionátu. Podle Jansty by nemělo být těžké zajistit účast nejlepších celků, protože řada zemí už nyní projevila zájem a chce do Karlových Varů přijet. "Jsme v pozici, že si můžeme vybírat. Pro český tým by to byla součást přípravy před mistrovstvím Evropy. Květen je ideální také proto, že už skončí hokejové zápasy v aréně." 

Velký zájem o basketbal, který v Karlovarském kraji mistrovství světa vyvolalo, bude možná i impulzem pro vznik střediska vrcholového sportu zaměřeného na basketbal, uvedl náměstek primátora Tomáš Hybner. Řekl, že město už získalo dotaci na výstavbu haly pro míčové hry v sousedství KV Areny, která by měla vyrůst do tří let. "Bude mít veškeré potřebné zázemí a kapacitu v hledišti kolem 1 000 míst," podotkl Hybner.

Karlovy Vary vydaly na pořádání finálové části basketbalového mistrovství světa kolem sedmi milionů korun. Tato částka se ovšem podle primátora Wernera Hauptmanna minimálně desetinásobně vrátila v příjmech místních podnikatelů a firem. Ať už to byly tržby za ubytování, stravování a další služby pro týmy i návštěvníky. "A kolik bychom dali za takovou reklamu pro město, již jsme díky mistrovství měli, to ani nelze vyčíslit," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.