ČTsport

ČTsport
pondělí 24. září 2018 Jaromír

Brazilští volejbalisté jsou potřetí za sebou mistry světa

Velikost textu:

Řím - Volejbalisté Brazílie jsou potřetí za sebou mistry světa. Zlaté medaile vybojovali dnes v Římě po vítězství ve třech setech nad mladým výběrem Kuby a potvrdili, že v současné době nehodlají svůj trůn nikomu přepustit. V historickém žebříčku se tak se třemi tituly vyrovnali druhým Italům, kteří podobně suverénně kralovali pod vysokou sítí v 90. letech. Brazilští mistři svého řemesla šli ve finále od začátku jasně za svým cílem. Pestrost a rychlost útoků, zdrcující blok, zkušenosti i improvizace v netypických situacích byly jejich přednostmi. Tým kolem kouče Bernadna Rezendeho, pod jehož vedením od roku 2001 vládne světovému volejbalu, tak posbíral další zlato a upevnil své výsostné postavení ve světovém žebříčku.

Radost brazilských volejbalistů
Radost brazilských volejbalistů
Otevřít galerii
 • Radost brazilských volejbalistů zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2013/201240.jpg?1286746374
 • Brazílie - Kuba zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Kubánci s nejmladším týmem na letošním MS vyrovnali své maximum a stříbro přivezou domů stejně jako před dvanácti lety. Ve finále stěží hledali recept na strojovou hru brazilských kouzelníků. K překvapení je nedovedl ani nový lídr, teprve sedmnáctiletý smečař Leon, jenž zazářil dalšími 15 body. 

Brazilský tým byl mnohem vyrovnanější a v prvních dvou setech měl už při prvním technickém oddechovém čase shodně pětibodový náskok (8:3). Ve druhé sadě se Kubánci nedostali ani přes čtrnáctý bod, ve třetí pak déle drželi s jasným favoritem krok a korunovaci ještě oddálili třemi odvrácenými mečboly. Na víc však neměli nárok.

Bronz mají Srbové, Italové vyšli naprázdno

I tak se nicméně postarali o velké překvapení šampionátu, bronz získali Srbové, na domácí Italy medaile nezbyla. Evropské týmy měly rok před mistrovstvím Evropy v České republice a Rakousku hned šest zástupců v elitní desítce, kterou uzavírala po kvalitních týmových výkonech česká reprezentace.

Brazilští volejbalisté zpečetěním hattricku vyvrátili pochybnosti po dvou nečekaných porážkách v úvodní půlce šampionátu. Nejprve podlehli finalistům z Kuby 2:3 a pak si pokazili pověst skandálně vypuštěným zápasem s Bulhary. Nicméně ve vyprodané římské hale dnes své fanoušky nezklamali. Bitvu o zlato si nenechal v hledišti ujít ani elitní český blokař Martin Lébl, který před sezonou právě do Říma přestoupil a o start na turnaji přišel po problémech s operovanou kyčlí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.