ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Nymburk na úvod Jadranské ligy rozstřílel Crvenou Zvezdu

Velikost textu:
aktualizováno 9. 10. 2010 22:41

Nymburk - Své premiérové působení v Jadranské lize zahájili nymburští basketbalisté domácím vítězstvím 94:73 nad devátým týmem minulého ročníku Crvenou Zvezdou Bělehrad. Triumf v 1. kole soutěže jim zajistila vydařená druhá čtvrtina, v níž si vybojovali až patnáctibodový náskok. Poté vedení postupně navyšovali. Zprvu Nymburk nastoupil do zápasu lehce nervózně, a proto se Crvena Zvezda rychle ujala vedení. Ovšem v závěru první čtvrtiny se domácí probrali a dostali se do vedení, které už nepustili.

Nymburští basketbalisté
Nymburští basketbalisté
Otevřít galerii
 • Nymburští basketbalisté autor: Alexandra Mlejnková, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1522/152134.jpg?1269382091
 • ČEZ Nymburk - Crvena Zvezda Bělehrad autor: Alexandra Mlejnková, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Sedminásobní čeští šampioni pak ve druhé čtvrtině výrazně zlepšili obranu a dovolili soupeři jen třináct bodů. Sami si udržovali stabilní výkonnost v útoku, kde se dařilo Nissimovi, Simmonsovi a především českému reprezentantovi Pumprlovi, který byl nejlepším hráčem na palubovce a s 19 body i nejlepším střelcem Nymburku.

Na odpor se již Crvena Zvezda nezmohla a v závěrečné čtvrtině zcela rezignovala. Nymburk získal náskok až 28 bodů a soupeři dovolil snížit až v úplném závěru, kdy ve svém úsilí polevil.

Utkání ČEZ Nymburk - Crvena Zvezda Bělehrad
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.