ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Basketbalisté Prostějova postoupili do Vyzývacího poháru

Velikost textu:

Prostějov - Basketbalisté Prostějova porazili v odvetě předkola Vyzývacího poháru hosty z Domžale 84:69 a postoupili do hlavní fáze soutěže. První utkání před týdnem ve Slovinsku vyhráli Hanáci 70:62. Prostějov po vyrovnaném poločase rozhodl o výhře zlepšenou hrou po změně stran. Basketbalisté Domžale totiž Orly zaskočili přesnou kombinační hrou a rychlými protiútoky. Domácí tým často chyboval a neprosadil se ani v doskakování. Nerozhodný poločasový stav 36:36 tak stále dával slovinskému Heliosu naději na případný postup.

Prostějov - Domžale
Prostějov - Domžale
Otevřít galerii
 • Prostějov - Domžale autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Radost hráčů Prostějova autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Tu jim ale po změně stran Hanáci šňůrou patnácti bodů vzali. Soupeř odpadl a více než šest minut nevstřelil koš. Třetí čtvrtinu Prostějov vyhrál rozhodujícím rozdílem 25:6. V závěrečné čtvrtině už tempo opadlo a trenér Prostějova Peter Bálint dal postupně příležitost všem hráčům z lavičky.

"Náš vstup do zápasu nebyl dobrý. Zřejmě přemotivovanost hráčů se odrazila na chybách v obraně. Po změně stran jsme se chytli dvěma přesnými střelami po rychlém přechodu do protiútoku a lehkých koších," řekl Bálint.

Hráči Prostějova zdolali Domžale
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.