ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Volejbalisté chtějí i přes krátkou pauzu porazit Němce

Velikost textu:

Řím - Jen sedmnáct hodin mají čeští volejbalisté na oddech mezi zápasy čtvrtfinálové skupiny na mistrovství světa v Itálii. V pondělí prohráli čtvrt hodiny po jedenácté večer pětisetovou bitvu s Brazilci a dnes od 17:00 nastoupí v Římě proti Německu. "Tohle se Italům moc nepovedlo, ale je to typický," komentoval Jan Štokr pro Radiožurnál změnu programu. Původně měl český tým nastoupit proti Německu ve 21:00, ale v tomto čase chtěli hrát domácí. "Systém je blbej, hraje proti nám, ale musíme na to zapomenout, odpočinout si a Němce porazit," vyhlásil kapitán reprezentace Ondřej Hudeček.

Čeští volejbalisté
Čeští volejbalisté
Otevřít galerii
 • Čeští volejbalisté autor: Sandro Perozzi, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1992/199197.jpg?1286038719
 • Jan Svoboda autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1864/186302.jpg?1281541865

I Štokr konstatoval, že Češi můžou být na změnu naštvaní, ale to je tak jediné, co lze dělat. "Prostě to tak je a musíme se s tím vyrovnat. Musíme na Němce vlítnout jako na Brazilce, a když budeme hrát jako tři sety s Brazílií, tak Německo porazíme," věřil.

Úkolem trenéra Jana Svobody je svěřence psychicky připravit na další duel v krátkém sledu. Hráči musejí zapomenout na to, že vedli nad úřadujícími mistry světa Brazilci 2:1 a prohráli. "Musí se z toho otřepat a nastoupit na Němce, aby se postoupilo," řekl kouč.

Češi mají pořád o co hrát. V případě výhry nad Německem by měli mít jistý postup do bojů o páté až osmé místo. Teoreticky, v případě nečekaného vítězství Němců nad Brazilci, je ve hře i semifinále. "Musíme porazit Němce a pak budeme čekat," řekl Svoboda. "Hrát případně o páté až osmé místo je pořád krásné umístění. Půjdeme naplno na vítězství s Němci a spekulace nemá cenu řešit. Nejdříve musíme vyhrát a pak se uvidí," konstatoval Hudeček.

Už nyní dosáhli volejbalisté nejlepšího umístění v historii samostatné republiky. Osmé místo naposledy obsadili hráči tehdejšího Československa v roce 1986 a lepší umístění je ještě starší. Pátí skončili volejbalisté na šampionátu před dvaatřiceti lety.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.