ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Brazilci ukončili vítěznou sérii českých volejbalistů na MS v Itálii

Velikost textu:

Řím – Čeští volejbalisté nestačili v pondělním utkání na úřadující mistry světa Brazilce a prohráli po dramatické pětisetové bitvě 2:3. Prvním utkáním čtvrtfinálové skupiny mistrovství světa tak skončila vítězná série českých volejbalistů na tomto mistrovství. Češi však měli blízko k další senzaci na šampionátu. Na italském mistrovství překvapili výhrou nad Bulhary v základní skupině a v osmifinále smetli olympijské vítěze Američany.

Utkání MS v Itálii Česko - Brazílie
Utkání MS v Itálii Česko - Brazílie
Otevřít galerii
 • Utkání MS v Itálii Česko - Brazílie autor: Andrew Medichini, zdroj: AP/ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Radost brazilských volejbalistů autor: Andrew Medichini, zdroj: AP/ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Čeští volejbalisté byli v pondělním zápase s úřadujícími mistry z Brazílie velmi blízko dalšímu velkému úspěchu. "Byli jsme strašně blízko vítězství a nějakému snu, který jsme si s družstvem na pouti v Itálii vysnili," popsal výkon svých svěřenců trenér Jan Svoboda.

Volejbalisté začali zápas dle svého zvyku odhodlaně a nadšeně. Ačkoliv první set prohráli, byli první tři sety svěřenci Jana Svobody lepší než Brazilci, kteří si místy nerozuměli a nevěřícně po sobě koukali, zatímco se Češi na druhé straně sítě spontánně radovali. Ve čtvrté sadě Čechům utekl začátek a náskok zkušeného soupeře se nepodařilo smazat. Naopak narostl dokonce až na šest bodů a bylo jasné, že o výsledku utkání rozhodne pátý tie-breakový set.

Rozhodující dějství českému týmu nevyšlo, zatímco favorité nezkazili útok a dominovali. Od stavu 2:2 ztratili čeští volejbalisté čtyři míče v řadě a na odpor už se do konce setu nezmohli. "Brazilci byli prostě lepší a je to mančaft, který i když prohrává, tak neustále tlačí na pilu. Jakákoli ztráta koncentrace, nebo polevení nás stálo hrozně bodů. Nevydrželi jsme to do konce," řekl kapitán Hudeček, který v utkání nasbíral čtrnáct bodů.

Ondřej Hudeček, reprezentační kapitán

1"Musíme rychle zapomenout na tenhle zápas, odpočinout si a Němce porazit, protože prohru s Brazílií nikdo nevrátí, ale prohra s Německem by nás mrzela víc. O páté až osmé místo chceme bojovat, protože to je pořád krásné umístění."

V úterý se volejbalisté utkají s Německem a při očekávané výhře Brazílie to bude zápas o druhé místo skupiny R. To by znamenalo účast v boji o konečné umístění na 5. až 8. místě turnaje. Osmí skončili na MS naposledy českoslovenští volejbalisté před čtyřiadvaceti lety.

Kapitán české volejbalové reprezentace Ondřej Hudeček
Kapitán české volejbalové reprezentace Ondřej Hudeček
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.