ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Kapitánka Horáková opět dotáhla basketbalistky k vítězství

Velikost textu:

Karlovy Vary - Stejně jako ve většině zápasů na letošním mistrovství světa byla i v semifinále proti Bělorusku hlavním pilířem českého týmu Hana Horáková. Jednatřicetiletá basketbalistky herně dozrála, už před šampionátem z jejího projevu vyzařovalo sebevědomí, odvaha a také víra ve vlastní schopnosti. Všechny tyto vlastnosti plně využívá při dirigování týmu. Jak vypadá reprezentace při její absenci se ukázalo před rokem na mistrovství Evropy v Lotyšsku. Bez zraněné dirigentky skončily české reprezentantky až deváté.

Hana Horáková
Hana Horáková
Otevřít galerii
 • Hana Horáková autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1373/137285.jpg?1264014802
 • Kapitánka Hana Horáková se zdraví po zápase s diváky zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Zalekla jsem se, když nám soupeřky utekly. Ale jak jsme výsledek otočily, tak jsem věděla, že máme sílu a můžeme uspět. Což bylo rozhodující," uvedla po utkání Horáková, která přiznala, že si i zanadává při neproměněném trestném hodu. "V takových zápasech jsem v tranzu. Prostě běhám, moc toho nevnímám," popsala své pocity kapitánka týmu. S Austrálií podle jejích slov nikdo v úspěch příliš nevěřil. Ale i elitní protivník může mít slabší den.

Hana Horáková:

"Jsem ráda, že jsme všem škarohlídům ukázaly, jaké máme kvality. Pocit po vítězství se nedá popsat a k ničemu přirovnat. O finále na mistrovství světa se mi nikdy nesnilo. Jen ze mně vypadlo, ty vole, ty vole, ty vole..."

"Proti Bělorusku jsem očekávala klasický basketbal. Pivotky soupeře trestají naše chyby. Do utkání jsme šly s cílem, že zápas musíme proměnit v postup do finále," řekla Horáková. Do finále nastoupí jako ke každému jinému zápasu. "Pokud bychom se považovaly za outsidera, tak by to bylo špatné. K utkání přistoupíme, že si jdeme zahrát. Rozhodně to nebude tak, že chceme být druhé," přemýšlela už Horáková o finále.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.