ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea

Večeřová zažila proti Bělorusku nejlepší chvíle své kariéry

Velikost textu:

Karlovy Vary - Nejúspěšnější den své basketbalové kariéry prožila po dnešním vítězství nad Běloruskem jednatřicetiletá česká pivotka Ivana Večeřová. Na hřišti strávila plných 34 minut, zaznamenala 8 bodů a stejný počet doskoků. A kromě toho právě ona dala dvě minuty před koncem prodloužení dvěma proměněnými trestnými hody signál k rozhodujícímu útoku. V tu chvíli totiž české hráčky prohrávaly o bod a Večeřová otočila výsledek. Od tohoto okamžiku už Bělorusky pouze dotahovaly náskok soupeřek.

Ivana Večeřová
Ivana Večeřová
Otevřít galerii
 • Ivana Večeřová autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1993/199217.jpg?1286048811
 • Ivana Večeřová autor: Igor Zehl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1975/197439.jpg?1285354132

"Byly to dvě nejdůležitější šestky v mém životě. Říkala jsem si musím, musím. A proměnila jsem je, neboť se ve mně vzbudilo úplně všechno," uvedla vyčerpaná Večeřová, která se i několik minut po zápase cítila ve vítězné euforii, jež zcela zastínila únavu. Zkušená hráčka si až do dnešního dne myslela, že už v basketbale z jejího pohledu nic nepřekoná pocity po zisku zlatých medailí na mistrovství Evropy v Turecku v roce 2005.

Ivana Večeřová:

"Na začátku jsme nehrály dobře, náš projev byl ztuhlý. Ale publikum nás zvedlo, bojovaly jsme. Řekly jsme si, že je lepší dnes vydřít za pět minut stříbro než dřít v neděli nových čtyřicet minut na bronz. Hecly jsme se. Po pěti minutách soustředění máme jistotu medaile."

"Dnes jsem ohromně šťastná. Hned po zápase jsem myslela na svoje nejbližší. Mámě jsem poslala pusu," líčila své pocity pivotka. "Moje slzy přišly před zápasem. Jdu do všeho naplno. Nyní jsem psychicky vyčerpaná. Sama nevím, kde jsem našla sílu, všichni mě drží," hledala Večeřová svoje hnací motivy. Přitom ještě ve čtyři hodiny ráno si dala prášek na spaní, aby mohla usnout. A ráno v 8:00 už šla na masáž.

"Je to úžasné. Jsem ráda, že jsme se sešly taková parta. Bude se mně krásně končit," potvrdila Večeřová svůj už dříve vyslovený plán skončit po mistrovství světa s reprezentací. Po ligové sezoně pak ve Valosunu Brno po návratu z Turecka chce uzavřít svou aktivní kariéru.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.