ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Kouč basketbalistek Blažek je s dosavadní bilancí na MS spokojen

Velikost textu:

Brno - Čtyři vítězství nad Argentinou, Japonskem, Koreou a Brazílií a dvě porážky s favorizovanými celky Ruska a Španělska znamenají pro české basketbalistky splnění prvního dílčího cíle, kterým byl postup do čtvrtfinále mistrovství světa. I když z nepříliš výhodného třetího místa v brněnské skupině, které znamená čtvrtfinálový duel s obhájkyněmi titulu z Austrálie. Přesto je trenér Lubor Blažek s dosavadní bilancí týmu spokojen. "Když budu upřímný, tak jsem si takovou bilanci po osmifinále představoval. Více jsem věřil v to, že můžeme porazit ze dvou favoritů Rusko. Dlouhodobě proti těmto soupeřkám umíme hrát. Máme s nimi časté herní kontakty a naše hráčky si v souboji s Ruskem věřily mnohem více než proti Španělsku," poznamenal Blažek.

Trenér českého týmu Lubor Blažek
Trenér českého týmu Lubor Blažek
Otevřít galerii
 • Trenér českého týmu Lubor Blažek autor: Zehl Igor, zdroj: ČTk https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1976/197587.jpg?1285444555
 • Kapitánka Hana Horáková se zdraví po zápase s diváky zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1984/198366.jpg?1285784517

Zpětně lituje, že právě v duelu s Ruskem byla s výjimkou Hany Horákové střelecká produktivita jeho svěřenkyň špatná. "Určitě by bylo krásné mít bilanci pěti vítězství a jen jedné porážky. Na druhé straně postoupit mezi nejlepších osm týmů je vynikající. A skončit v osmifinálové skupině třetí za Ruskem a Španělskem považuji za velice solidní výsledek. Musíme uznat kvalitu soupeřů. Družstvo splnilo svůj dílčí cíl a jsem spokojený," tvrdí Blažek.

Už před závěrečnou částí šampionátu se české basketbalistky výsledkově posunuly oproti loňskému nelichotivému devátému místu na mistrovství Evropy v Lotyšsku. Tehdejší kouč reprezentace Milan Veverka však na turnaji postrádal několik opor, především zraněnou kapitánku Horákovou a pivotku Ivanu Večeřovou.Nový kouč Blažek loňský tým výrazně přebudoval. Z kádru, který hrál před rokem v Rize, zůstala pouze polovina hráček: Jana Veselá, Tereza Pecková, Markéta Bednářová, Petra Kulichová, Kateřina Elhotová a Eva Vítečková.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.