ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Karlovy Vary se chystají na basketbal. Z ledu musí být palubovka

Velikost textu:
aktualizováno 26. 9. 2010 17:10

Karlovy Vary - Na mistrovství světa v basketbalu žen, které v těchto dnech hostí Česká republika, se horečně chystají Karlovy Vary. První zápasy o umístění se do lázeňského města přesunou už v úterý. Ještě v pátek večer se přitom v karlovarské aréně odehrál hokejový zápas. Technici pak začali s přestavbou haly. Nejprve odstranili mantinely a na led položili izolační vrstvu. "Z tvrzeného polystyrenu, na tom je ještě tvrzený plast. Výhodou je, že to opravdu izoluje od chladu," vysvětluje Zdeněk Houdek, vedoucí technik arény.

Mistrovství světa v basketbalu žen
Mistrovství světa v basketbalu žen
Otevřít galerii
 • Mistrovství světa v basketbalu žen autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1977/197639.jpg?1285514502
 • Aréna ještě hokejová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1977/197638.jpg?1285514441

Proměnit led na basketbalovou palubovku trvalo celou sobotu a ještě noc na neděli. A asistovat musel i jeřáb, největší práci totiž dalo umístit na plochu mobilní tribunu. O závěrečné zápasy šampionátu je obrovský zájem.

"Je 240 akreditovaných novinářů, takovou sílu jsme nečekali. A pak je velice potěšující, že 140 zemí přebírá signál vysílání. To se v žádném sportu v téhle republice ještě nikdy neudálo," říká Ladislav Jirsa, koordinátor pro Karlovy Vary z České basketbalová federace.

Pro samotné Karlovy Vary je mistrovství světa historicky největší sportovní událostí. Město o rozhodující zápasy soupeřilo s Brnem. Tím, který inspektory nakonec přesvědčil, je manažer karlovarských basketbalistek Roman Maleček.

"V Praze se na to nejdřív brněnská klika, když to řeknu takhle natvrdo, moc netvářila. Nicméně s prohlubujícím se časem a s problematikou rekonstrukce Ronda se ta šance začala zvyšovat. To byla celá ta féerie a hurá mistrovství světa máme v Karlových Varech," vypráví Maleček, manažer Lokomotivy Karlovy Vary. Rondo je brněnská víceúčelová sportovní hala.

Na 190 hráček a desítky lidí z reprezentačních týmů budou bydlet v největších karlovarských hotelech. Jejich přepravu zajistí 11 autobusů, dalších 20 bude do města vozit diváky z celého kraje. "Autobusy budou označeny logy a vlajkami jednotlivých států," informuje Zdeněk Suchan, ředitel společnosti Autobusy Karlovy Vary.

Světový šampionát vyvrcholí v karlovarské aréně v neděli 3. října zápasy o třetí a první místo.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.