ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Basketbalistky USA jdou za titulem se vší skromností

Velikost textu:

Ostrava - Na hřišti hvězdy, v zákulisí basketbalového mistrovství světa žen ale reprezentantky Spojených států amerických vystupují skromně až nenápadně. Olympijské vítězky z Pekingu a ženská obdoba mužského Dream Teamu zatím v Ostravě budí pozornost čistě svými sportovními výkony. Vstup do turnaje se Američankám vydařil. V úvodním duelu ve čtvrtek podle očekávání porazily Řecko 99:73. Těžší zápasy ale teprve přijdou.

Americké basketbalistky
Americké basketbalistky
Otevřít galerii
 • Americké basketbalistky autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1972/197146.jpg?1285265901
 • MS v basketbalu žen 2010 autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1968/196758.jpg?1285175763

S manýry hvězd, jak je Ostravě dali před lety pocítit třeba američtí daviscupoví reprezentanti, se nikdo nesetkal. "Jejich požadavky jsou, dá se říct, zcela běžné. Nezaznamenali jsme nic výstředního," řekl šéf organizačního výboru Vladimír Šafařík.

Jedinou "výsadou" zámořské výpravy jsou snad jen dva průvodci. Zatímco ostatní týmy má na starost vždy jeden. "To je dáno pouze tím, že americká výprava je nejsilnější. Hráček, realizačního týmu, doprovodu a fanoušků je něco ke stovce. To by jeden člověk hůř zvládal," vysvětlil Šafařík. Organizátoři zajistili Američanům doprovod po městě. Podle požadavků jim ve volném čase šijí program na míru, neobvyklé přání však zatím řešit nemuseli. Američany zajímá nejvíce Ostrava a blízké okolí.Ani s ubytováním nebyly žádné obstrukce. Američanky, od kterých se doma čeká jedině zlato, bydlí stejně jako další výpravy v hotelu Park Inn. Důvěřují i hotelovému personálu. "Žádný vlastní personál, třeba kuchaře, si nepřivezli, drobné žádosti řeší přes kontakty přímo s vedením hotelu. Dosud jsme opravdu nezaznamenali nějaké specifické podmínky," řekl Šafařík.

Odpadl také tradiční basketbalový problém s délkou hotelových postelí. "Tyto problémy jsme řešili u mužských soutěží, tentokrát jsme se s nadměrnými požadavky nesetkali," uvedl Šafařík. Tým už si byl prohlédnout město. Část výpravy dokonce zavítala i do proslulé Stodolní ulice v centru Ostravy s desítkami barů a pubů. "Hráčky tam ale pochopitelně nebyly," usmál se jeden z průvodců Milan Záhorka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.