ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Volejbalisté chtějí na MS postoupit ze skupiny

Velikost textu:

Praha - V první řadě postoupit ze skupiny a případně poprvé v historii samostatné České republiky skončit do dvanáctého místa. S takovým cílem odletěli volejbaloví reprezentanti na mistrovství světa do Itálie. Češi vstoupí do šampionátu sobotním duelem s Francií, pak je čeká Čína a na závěr turínské základní skupiny Bulharsko. Do dalších bojů postoupí tři týmy, přičemž z hlediska příštích soupeřů je samozřejmě lepší být co nejvýše.

Česká volejbalová reprezentace
Česká volejbalová reprezentace
Otevřít galerii
 • Česká volejbalová reprezentace autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1932/193173.jpg?1284025011
 • Kapitán české volejbalové reprezentace Ondřej Hudeček autor: Stanislav Zbyněk, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1926/192600.jpg?1283860293

"Vyrážíme v dobré náladě a doufáme, že se budeme v dobré taky vracet," řekl trenér Jan Svoboda krátce poté, co do haly ruzyňského letiště napochodovala dvanáctka jeho svěřenců. "Prvořadý cíl je postoupit z co nejlepšího místa ze skupiny a vytvořit si podmínky pro další fázi, pro tříčlennou skupinu," řekl kouč. "Jedeme s tím, že ze skupiny opravdu postoupíme. Naše šance jsou přes Francii a Čínu, na Bulhary ještě nemáme," doplnil nahrávač Lukáš Ticháček.

Na uplynulých dvou šampionátech skončili Češi těsně za elitní dvanáctkou. Letos by teoreticky mohli prorazit výš. "Je to můj sen, ale nemluvím o něm nahlas," svěřil se trenér Svoboda.

přehrát video
Čeští volejbalisté odletěli na MS

Závěrečnou přípravu absolvovali volejbalisté v Olomouci. Některé hráče trápilo nachlazení a zranění, ale trenér věřil, že úderem soboty budou všichni připraveni nastoupit. Sestavu, kterou pošle na Francii, ale neprozradil. "Představu o sestavě máme, ale před sebou ještě den a půl tréninku a uvidíme v sobotu ráno," řekl Svoboda. Francie patří k nevyzpytatelným soupeřům. Má zkušenosti ze Světové ligy a umí zahrát na turnajích. Na loňském ME postoupila až do finále a získala stříbro. "Hrají pořád ve stejném složení, bude to nepříjemný oříšek," dodal Svoboda.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.