ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Šampionát basketbalistek otevřel ceremoniál na Špilberku

Velikost textu:
aktualizováno 22. 9. 2010 20:45

Brno - Mistrovství světa v basketbalu žen v České republice bylo ve středu večer oficiálně zahájeno na brněnském hradu Špilberk úvodním projevem prezidenta Mezinárodní basketbalové federace FIBA Yvana Maininiho. Ten šestnácté MS symbolicky odstartoval krátce po dvacáté hodině. Ztemnělou oblohu nad Brnem, které MS hostí společně s Ostravou a Karlovými Vary, pak prozářil sedmiminutový ohňostroj.

Zahajovací ceremoniál MS basketbalistek
Zahajovací ceremoniál MS basketbalistek
Otevřít galerii
 • Zahajovací ceremoniál MS basketbalistek autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • MS v basketbalu žen 2010 autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1968/196758.jpg?1285175763

Turnaj odstartuje ve čtvrtek zápasy v základních skupinách. V akci se představí i české reprezentantky, které nejprve hostí Argentinu a v dalších dnech pak Rusko a Japonsko.

Večer na nádvoří Špilberku hudebně doprovodila žesťová sekce Filharmonie Brno pod vedením šéfdirigenta Aleksandara Markoviće. Zahajovací ceremoniál odstartovala Sinfoniettou Leoše Janáčka.

přehrát video
Slavnostní zahájení MS v basketbalu žen

Yvan Mainini, prezident FIBA:

"Sen se stává skutečností, mistrovství je tady. Jsme šťastní, že zde můžeme být."

Po představení mladých basketbalistek, které před pozvanými hosty předvedly své umění, se svými projevy vystoupili předseda Senátu Přemysl Sobotka, brněnský primátor Roman Onderka a předseda České basketbalové federace Miroslav Jansta.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.