ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Do nominace basketbalistek na MS se nevešly Hartigová s Hejdovou

Velikost textu:
aktualizováno 21. 9. 2010 16:31

Brno - Do závěrečné nominace českých basketbalistek na domácí mistrovství světa se nevešly Romana Hejdová a Michaela Hartigová. Jména dvanácti nominovaných hráček dnes v Brně oznámil reprezentační trenér Lubor Blažek. Ten měl na startu přípravy k dispozici 18 basketbalistek, šest z nich po třech nominačních řezech družstvo opustilo. Hartigové s Hejdovou zkomplikovala v minulém týdnu boj o nominaci nemoc.

České basketbalistky
České basketbalistky
Otevřít galerii
 • České basketbalistky autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Městská hala míčových sportů v Brně autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Češky vstoupí do MS ve čtvrtek v Brně v duelu s Argentinou, v pátek je čeká Rusko a v sobotu poslední zápas základní skupiny s Japonskem. Tři týmy postoupí do osmifinálové skupiny.

Lubor Blažek:

"To zužování kádru ale bylo těžké od samého počátku. Všem hráčkám můžu jen poděkovat za to, jakou práci v přípravě odvedly, nechaly tam hodně srdce a potu. Na konci svoji roli sehrál i zdravotní stav u Romany Hejdové, kde nemoc její šance negativně ovlivnila."

Všechny zápasy českých basketbalistek v Brně jsou vyprodané

"Fanoušci mají ještě naději, neboť mezinárodní basketbalová federace FIBA si objednala větší počet vstupenek. Vrácené lístky dáme do předprodeje," uvedl předseda organizačního výboru brněnské skupiny Jan Peška.

V Brně podle něho přicházela pro šampionát v úvahu ještě hala Rondo a některý z pavilonů na Brněnském výstavišti. "Městská hala vyhovuje po všech stránkách požadavkům FIBA. Hala i zázemí jsou dnes z 90 procent připraveny. Inspekce FIBA byla naprosto spokojena. Týmy zatím trénují v hale univerzitního kampusu," dodal Peška.

Nominace českého týmu:

Rozehrávačky: Hana Horáková, Veronika Bortelová.

Křídla: Eva Vítečková, Kateřina Elhotová, Markéta Bednářová, Jana Veselá, Tereza Pecková.

Pivotky: Ivana Večeřová, Michaela Ferančíková, Ilona Burgrová, Petra Kulichová, Edita Šujanová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.