ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Ticháček zařídil výhru volejbalistů nad Tuniskem

Velikost textu:

Odolena Voda (u Prahy) – Už 22. října odjíždí česká volejbalová reprezentace na MS do italského Turína. Tým pod vedením Jana Svobody a Milana Hadravy se nachází v plném tréninku. V prvním z přípravných zápasů porazili čeští volejbalisté v Odolené Vodě výběr Tuniska 3:2 na sety. První ze tří duelů s tímto soupeřem před mistrovstvím světa rozhodl nahrávač Lukáš Ticháček skvělým podáním v úvodu rozhodujícího tie-breaku.

Česká volejbalová reprezentace
Česká volejbalová reprezentace
Otevřít galerii
 • Česká volejbalová reprezentace autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1932/193173.jpg?1284025011
 • Nahrávač českého národního volejbalového týmu Lukáš Ticháček autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Jsem rád za výhru, ale zklamaný z úrovně zápasu. Neudrželi jsme koncentraci celý zápas," řekl asistent trenéra Milan Hadrava. Výběr kouče Jana Svobody začal výborně a soupeře jasně přehrával. Ve druhé sadě ale Češi polevili a sadu ztratili. Stejný obrázek přinesly další dvě sady - volejbalisté nejdříve zapnuli a Tunisko nevědělo, co hrát, aby pak přišlo české uspokojení.

V tie-breaku nasměroval domácí hráče za výhrou Ticháček. Skvělým servisem, i několika esy, zajistil týmu prvních sedm bodů a rozjetí Češi pak povolili Tunisku jen pět bodů.

přehrát video
Utkání Česko - Tunisko

Dva měsíce trvá soustředění, které je zaměřeno na fyzickou a herní přípravu. Volejbalisty čeká druhé utkání s Tuniskem ve čtvrtek v Benátkách nad Jizerou a třetí v pátek opět v Odolena Vodě. Po něm trenéři zúží výběr ze čtrnácti hráčů na finální dvanáctku pro MS v Itálii.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.