ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Obhájci titulu Španělé na MS končí. Turky vyzvou v semifinále Srbové

Velikost textu:
aktualizováno 8. 9. 2010 22:00

Istanbul – Turecko žije basketbalem a umrtvit nadšení fanoušků se ve čtvrtfinále světového šampionátu nepodařilo ani hráčům Slovinska, kteří ve čtvrtfinále podlehli domácím 68:95. Turci nastoupí v semifinále proti Srbsku, které vyřadilo obhájce titulu ze Španělska 92:89. Senzační vítězství zajistil balkánskému týmu Miloš Teodosič tři sekundy před koncem tříbodovým košem z velké dálky. Španělům nepomohlo ani 27 bodů Navarra. Nejlepšími střelci vítězů byli Marko Kešelj a Novica Veličkovič, kteří dali po 17 bodech. Záznamy zápasů najdete zde.

Turecko - Slovinsko
Turecko - Slovinsko
Otevřít galerii
 • Turecko - Slovinsko autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1932/193110.jpg?1283973389
 • Srbsko - Španělsko autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Srbům vyšla v Istanbulu dokonale odveta za drtivou porážku v loňském finále mistrovství Evropy. Brzy získali lehce navrch, zatímco Španělé dotahovali. V poločase vedli svěřenci trenéra Dušana Ivkoviče o osm bodů 49:41.

Obhájci titulu však manko desetibodovou šňůrou rychle zlikvidovali a ujali se vedení 51:49. Ve čtvrté desetiminutovce srbští hráči soupeři znovu odskočili, papírový favorit však v závěru opět zabojoval. V posledních čtyřech minutách smazal osmibodový deficit. Marc Gasol po parádní akci s Juanem Carlosem Navarrem čtvrt minuty před sirénou vyrovnal na 89:89. Rozhodnutí na sebe vzal Teodosič z Olympiakosu Pireus, jenž si nedělal hlavu s bránícím hráčem a daleko před tříbodovou zónou přesně vystřelil.

Přitom do té doby se rozehrávači Olympiakosu Pireus střelecky moc nedařilo. "Nešlo mi to podle představ, ale tou poslední střelou jsem to napravil," řekl srbské televizi Teodosič, který zaznamenal 12 bodů a osm asistencí. "Je to fantastické vítězství a doufáme, že není poslední. Teď se musíme vrátit na zem a nachystat se na semifinále," uvedl. "Loni ve finále mistrovství Evropy jsme proti Španělům vyhořeli, tentokrát jsme hráli agresivněji a lépe stříleli. Náš tým pořád sbírá zkušenosti, vždyť na mistrovství světa byl předtím jen Kosta Perovič," uvedl trenér Dušan Ivkovič.

Večerní zápas na odpolední drama nenavázal, turečtí basketbalisté od začátku mířili za svým největším úspěchem v historii světových šampionátů. Nejlepší střelcem při jasném vítězství byl autor 19 bodů Ersan Ilyasova.

Radost srbských basketbalistů
Radost srbských basketbalistů
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.