ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Trenér Blažek zredukuje kádr pro basketbalové MS

Velikost textu:

Brno - Ženská basketbalová reprezentace se opět připravuje na mistrovství světa v Brně, kde také sehraje ve středu, čtvrtek a v pátek tři zápasy s Řeckem. Po tom druhém bude současný patnáctičlenný kádr zúžen o další dvě hráčky. Při předchozí redukci na konci srpna družstvo opustily Michaela Zrůstová a Kateřina Zohnová. Trenér Lubor Blažek termín zeštíhlení kádru o den posunul oproti původnímu plánu. "Myslím si, že není kam spěchat," řekl český kouč.

Lubor Blažek
Lubor Blažek
Otevřít galerii
 • Lubor Blažek autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1190/118942.jpg?1256132511
 • Eva Vítečková autor: David Veis, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1878/187702.jpg?1282071865

Po zápase si nejprve podle svého zvyku promluví s hráčkami, kterých se bude redukce kádru týkat, a teprve potom svoji volbu zveřejní. S pátým týmem z posledního mistrovství Evropy a účastníkem nadcházejícího MS Řeckem se basketbalistky utkají v hale v Králově Poli. Středeční první duel se odehraje na přání soupeře bez diváků za zavřenými dveřmi.

"Čeká nás velice kvalitní soupeř, který se v poslední době hodně zlepšil. A ještě by měla Řecko posílit americká basketbalistka Katie Douglasová, která by měla dostat řecký pas," dodal Blažek. Řekyně v minulém týdnu na turnaji ve španělském Lugu porazily Francii i Bělorusko. Prohrály ale vysoko s domácím Španělskem, kterému nastřílely pouze 39 bodů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.