ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

V házenkářské extralize se už nebude hrát play-off

Velikost textu:

Praha - Nejvyšší domácí házenkářská soutěž mužů extraliga se od letoška bude hrát novým systémem. Po letech končí divácky atraktivní play-off, místo toho se po základní části bude o titulu a dalším pořadí rozhodovat v nadstavbě, která se bude hrát ve dvou skupinách po šesti účastnících. Zrušena byla i baráž; ze skupiny B poslední tým přímo sestoupí do druhé ligy. O změně rozhodl většinový názor klubů. Proti byli čtyři účastníci extraligy, mezi nimi i mistrovská Karviná, která v posledních letech získala opakovaně titul, ačkoliv v základní části za nejlepšími zaostávala. Naopak třeba spolufavorizované Zubří i Dukla Praha byly pro změnu.

Házenkáři Karviné
Házenkáři Karviné
Otevřít galerii
 • Házenkáři Karviné autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Házená autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/950/94909.jpg?1245847986

V základní části odehrají týmy 22 kol, načež se tabulka rozdělí na dvě poloviny. Do nadstavbových skupin si týmy přenesou body získané ve vzájemných zápasech. Soutěž začne už tuto sobotu. "Play-off bylo jistě dramatické, mělo větší návštěvnost, ale například zápasy ve skupině o páté až osmé místo stály stranou zájmu. Myslím, že nadstavba, kde každý může porazit každého, bude hodně zajímavá," řekl předseda Českého svazu házené Jaroslav Chvalný.

"Jsme si vědomi toho, že liga může být rozhodnuta dříve. Negativem play-off ale bylo potlačení základní části. Nyní se bude muset hrát každý zápas naplno," pokračoval Chvalný a poukázal i na snazší jednání o televizních přenosech. "Vydáváme se jinou cestou. Zda bude správná, to ukáže čas. Při vyrovnanosti družstev si ale myslím, že to určitě bude zajímavé," dodal.

Změna může prospět mladým hráčům

"Přiklonili jsme se k tomu, že tento systém bude pro nás spravedlivější," řekl manažer Zubří Jaromír Petřek. Kouč Dukly Pavel Pauza pro změnu poukázal na přínos pro mladé hráče, kteří budou mít možnost sehrát více kvalitních zápasů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.