ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Začíná futsalová liga, favoritem je opět Chrudim

Velikost textu:

Praha - Česká futsalová liga dnes vstoupí do sezony 2010/2011 s novým generálním partnerem, po němž také ponese název Jetbull liga. Nové partnerství by mělo pomoci dalšímu rozmachu futsalu a jeho profesionalizaci tak, aby se i ostatní celky mohly dostat na úroveň aktuálního lídra a šestinásobného šampiona ERA-PACKu Chrudim, který je i letos hlavním favoritem na titul. "Do ligy přichází stále více hráčů i trenérů z předních futsalových zemí, jako je Brazílie či Rusko," uvedl předseda futsalové komise při ČMFS Otakar Mestek, podle něhož je futsal na vzestupu.

Utkání ve futsalu
Utkání ve futsalu
Otevřít galerii
 • Utkání ve futsalu autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/403/40238.jpg?1221043484
 • Futsalové utkání autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Vedení futsalové ligy doufá, že nadcházející ročník bude minimálně tak vyrovnaný jako ten minulý. Chrudim si šestý titul v řadě zajistila až po dramatické finálové bitvě s Teplicemi 3:2 na zápasy. "Podobně napínavé souboje mohou lize jen pomoci," mínil Mestek.

Chrudim se chce dostat do Futsal Cupu

Chrudim je i letos jasným favoritem, přestože bude znovu hrát na dvou frontách. Vedle ligy totiž hodlá bojovat i o postup mezi čtyři nejlepší celky evropského Futsal Cupu. V základní skupině se na konci září na domácí půdě představí v soubojích s Tbilisi, Minskem a maďarským Györem.

V této skupině by Chrudim měla potvrdit roli šestého nejvýše nasazeného týmu, čímž dosáhla historického maxima. Klíčové bude ale zvládnout následnou elitní skupinu, z níž postoupí jen nejlepší tým do Final Four. "Chceme maximálně pomoci Chrudimi, aby na Final Four konečně dosáhla a potvrdila rozmach českého futsalu," dodal Mestek.

přehrát video
Začátek futsalové ligy


V lize by největším soupeřem Chrudimi, která v základní části minulého
ročníku ztratila jen dva body, měly být znovu Teplice a Tango Brno. Zlepšit
loňské umístění v dolní části tabulky pak chtějí pražské celky Slavia a
Bohemians. Nováčky soutěže jsou Plzeň a Třinec.

Vůbec poprvé se bude nejvyšší soutěž hrát s jednotným typem míče, který
firma Select dodala všem ligovým celkům. Futsalová liga odstartuje dnes hned v šesti halách. Mistrovská Chrudim doma přivítá ve šlágru kola Tango Brno, které v minulé sezoně skončilo v základní části na druhém místě.

Futsalové utkání
Futsalové utkání
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.