ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Prohra Portorika poslala do osmifinále MS čínské basketbalisty

Velikost textu:
aktualizováno 2. 9. 2010 22:15

Ankara – Čínští basketbalisté se na mistrovství světa bez boje dočkali postupu do osmifinále, v nějž už asi ani nedoufali. Jejich přemožitelé z Portorika totiž v posledním kole skupiny C v Ankaře nečekaně prohráli s Pobřežím slonoviny 79:88. I když Číňané večer podlehli domácím reprezentantům z Turecka vysoko 40:87, mají v minitabulce tří týmů s jednou výhrou nejlepší skóre. Záznamy duelů najdete zde.

Řecko - Čína
Řecko - Čína
Otevřít galerii
 • Řecko - Čína autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Nový Zéland - Francie autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Španělští obhájci titulu se po pomalejším startu rozjeli a porazili Kanadu 89:67. Překvapivá prohra Francie s Novým Zélandem je pak sice vynesla na druhou příčku ve skupině D, jenže hned v osmifinále je tudíž čeká Řecko, s kterým si tak zopakují duel o zlato z minulého MS 2006. Kanaďané odjedou z šampionátu bez vítězství, třebaže dokázali notně potrápit favorizované týmy Litvy i Francie.

Další snadnou výhru si připsali Američané, kteří na závěr skupiny B deklasovali Tunisko 92:57. S pěti vítězstvími jdou dál z prvního místa a jejich osmifinálovým soupeřem bude turnajová senzace z Angoly. Africký celek dnes nenavázal na překvapivou středeční výhru nad Německem a Austrálii podlehl vysoko 55:76. V závěrečném utkání skupiny porazili Brazilci bez problémů 92:74 Chorvatsko. Oba týmy postupují do osmifinále: Chorvati si zahrají v balkánském derby se Srbskem, Brazílie v jihoamerickém s Argentinou.

Své účinkování ve skupině A zakončili vítězně hráči Srbska, zdolali dosud neporaženou Argentinu 84:82. Jihoameričanům nepomohlo ani 32 bodů Luíse Scoly.

Osmifinálové dvojice:

Srbsko - Chorvatsko,

Španělsko - Řecko,

Turecko - Francie,

Slovinsko - Austrálie,

USA - Angola,

Rusko - Nový Zéland,

Litva - Čína,

Argentina - Brazílie.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.