ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

ME basketbalistek slavnostně začalo, oficiálně byla představena víla Shiny

Velikost textu:

Hradec Králové – Mistrovství Evropy basketbalistek v Praze a Hradci Králové bylo slavnostně zahájeno. Postaral se o to prezident evropské basketbalové federace FIBA Europe Turgay Demirel. Turnaj začne v pátek po poledni a potrvá do 25. června, kdy bude korunován nový šampion. Přímé přenosy sledujte na ČT sport nebo na webu ctsport.cz.

Oficiální maskot ME basketbalistek víla Shiny
Oficiální maskot ME basketbalistek víla Shiny

"Česká republika byla vždy velmi dobrý hostitel velkých turnajů a jsem si jistý, že jím bude i tentokrát. Stejně tak věřím, že nás čeká skvělý turnaj, který si fanoušci užijí," řekl Demirel. "Tímto prohlašuji turnaj za zahájený," dodal turecký šéf evropského basketbalu.

"Rád bych poděkoval všem, bez kterých by takový turnaj nebylo možné zorganizovat. A věřím, že všichni udělají vše pro to, aby toto mistrovství bylo úspěch, o kterém se bude mluvit i v příštích letech," pronesl výkonný ředitel FIBA Europe a bývalý český reprezentant Kamil Novák.

Během slavnostního zahájení ve fanzoně před zimním stadionem v Hradci Králové byla rovněž poprvé představena kouzelná víla Shiny, která je oficiálním maskotem šampionátu. Největší aplaus sklidily zpěvačka Olga Lounová, autorka oficiální hymny turnaje Time to Shine, a cheerleaders, které ji doprovázely. Večer vyvrcholil videomappingem, při kterém ožila protilehlá budova bývalého pivovaru do rytmu piana.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.