ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Pro úspěch uděláme vše, burcuje Burgrová, která "jezdí" Hradcem na všech autobusech

Velikost textu:

Hradec Králové – Je jednou z mála pamětnic v českém týmu, které zažily stříbrné domácí mistrovství světa v roce 2010. Ilona Burgrová by podobně velký úspěch zopakovala i na letošním evropském šampionátu, který se koná v Hradci Králové a Praze. Třiatřicetiletá opora národního týmu doufá, že k sukcesu Češkám pomůže i publikum, které bude motivovat i svou fotkou na autobusech.

Ilona Burgrová se svojí fotkou na autobusu v Hradci Králové
Ilona Burgrová se svojí fotkou na autobusu v Hradci Králové

Basketbalové fanoušky bude na evropský šampionát žen v Hradci Králové svážet autobus městské dopravy v barvách šampionátu a s nadživotní podobiznou právě české pivotky. Rodačka z Hradce doufá, že jí místní obyvatelé nezačnou mít brzy plné zuby, když její portrét uvidí několikrát denně. 

"Autobus je krásný, ale jsem trochu v rozpacích, protože jezdit si takhle po Hradci je docela unikum a mám trochu obavy, aby mě Hradečáci neměli brzy plné zuby," řekla Burgrová. "Většinu kamarádů a rodinu mám odsud z Hradce, takže už mi říkají, že jsem úplně všude, až je to otravné," uvedla jedna z klíčových českých hráček.

Věří však, že reklama zafunguje a fanoušci vytvoří týmu podobnou atmosféru jako při domácím mistrovství světa v roce 2010. "Byla jsem tu v restauraci u autobusové zastávky a opravdu skoro každý autobus má na sobě reklamu na šampionát. Takže doufám, že to všechny Hradečáky vtáhne. Schválně jsem tu přes víkend zůstala, abych atmosféru trochu nasála a poznala, jak místní lidi šampionát vnímají. Cítím, že je to tu pozitivně naladěno a že to pro nás bude obrovská podpora," prohlásila Burgrová.

přehrát video
Téma SZ: Trenér basketbalistek Beneš o vyhlídkách na ME

"Doufám, že si to fanoušci přijdou užít stejně jako my. Když před sedmi roky šampionát začal, tak první zápasy ani nebyly vyprodané a gradovalo to až pak. Teď už máme trochu náskok, protože vyprodáno je," připomněla. Lidé však mohou dorazit i do fanzóny před zimní halou, kde se budou zápasy promítat na velkoplošných obrazovkách.

Příprava na šampionát už finišuje a v pátek turnaj vypukne. "Přípravu hodnotím kladně. Výsledky asi nebyly ideální, ale z herního pohledu cítím, že naše forma graduje. Skončit to může všelijak, ale uděláme vše pro to, abychom postoupily ze skupiny a dostaly se do čtvrtfinále," uvedla pivotka USK Praha. "Byla bych ráda, aby i ostatní holky zažily to, co my v roce 2010. Uděláme vše pro to, abychom udělaly úspěch," dodala.

Klíčové bude už úvodní utkání s Ukrajinou, které může hodně napovědět o českých šancích. "To je velice těžký soupeř na úvod. Ukrajinky velice rády střílejí z větší vzdálenosti. Nemají klasickou pivotku, která by si chtěla hrát pod košem, takže pro nás bude těžké odbránit, že si jejich pivoti po clonách odšlapávají na trojku," řekla Burgrová.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.