ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Lukašenko: Naše vystoupení na OH byla katastrofa

Velikost textu:

Minsk - Běloruský prezident Alexandr Lukašenko odvolal svého zmocněnce pro sport Igora Zaičkova a ministra sportu Olega Kačana kvůli vystoupení reprezentantů na olympijských hrách v Londýně, které označil za katastrofální. Vyhazov přišel jen dva dny poté, co je Lukašenko, jenž je zároveň předsedou národního olympijského výboru, zkritizoval na jeho zasedání.

Alexandr Lukašenko
Alexandr Lukašenko

Autoritářský prezident nebyl spokojen se ziskem dvanácti medailí. "Běloruský lid už nebude dál tolerovat takové katastrofální vystoupení. Myslím, že ti, kteří jsou za výkony v Londýně zodpovědní, by měli rezignovat," řekl Lukašenko. Vystoupení na olympiádě podle něho bylo naprostým selháním. "Jen dvanáct medailí z 25, které jste nám slibovali!"

Bělorusko skončilo v hodnocení národů na 26. místě s bilancí dvou zlatých, pěti stříbrných a pěti bronzových medailí poté, co byla vítězná koulařka Naděžda Ostapčuková diskvalifikována za pozitivní test na anabolické steroidy. V roce 2008 v Pekingu bývalá sovětská republika vytěžila 19 medailí včetně čtyř zlatých, což byl rekordní počin v samostatné historii Běloruska.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.