Studio Time Out

Ježek nezískal jedenáctou medaili, tým dráhových cyklistů dojel čtvrtý

Londýn - Čeští dráhoví cyklisté Ivo Koblasa, Jiří Bouška a Jiří Ježek obsadili na paralympijských hrách v Londýně čtvrté místo v týmovém sprintu. V jízdě o bronzovou medaili podlehli favorizovaným Američanům. Čtvrtý byl i plavec Jan Povýšil.

Američtí dráhaři přitom o vítězství nad Čechy rozhodli už na prvním úseku, kam nasadili ženu. Těm se totiž počítá o stupeň nižší handicap. "Určitě není žádná potupa, že nás porazila žena. Díky nižšímu bodování na tom byla zdravotně lépe než náš rozjížděč," uvedl Bouška na webu.

Ve světovém rekordu 49,454 sekundy vyhrála týmový sprint Čína. Povýšil v polohovém závodu na 150 metrů bojoval ve finiši o bronzovou medaili, která mu ale těsně unikla. K bronzu z kraulařské padesátky tak přidal čtvrté místo.