ČTsport

ČTsport
pondělí 12. listopadu 2018 Benedikt

Olympiáda pomohla britské nezaměstnanosti. Nejspíš jen dočasně

Velikost textu:

Londýn – Olympiáda přinesla kromě cenných kovů i řadu pracovních míst. Počet lidí bez práce se ve Velké Británii v červenci snížil bezmála o 6 tisíc a míra nezaměstnanosti spadla o desetinu na rovných osm procent. Sportovní událost tak přispěla k nejlepším číslům na pracovním trhu za poslední rok.

Maratonský cíl
Maratonský cíl

Na pořádání olympijských her se podílelo 200 tisíc lidí. Mezi nimi i desítky tisíc dřív nezaměstnaných Britů. "Nemyslím si ale, že je to jenom díky olympijským hrám. Od roku 2010 přibylo 56 tisíc pracovních míst. Když to srovnáme s italskou nebo španělskou ekonomikou, kde je 25 procent nezaměstnaných, tak si myslím, že Británie vykazuje pozitivní trend," říká ekonom ING Bank James Knightley.

"V následujících dvou měsících bude tento pozitivní trend pokračovat. Ale obávám se, že během šesti měsíců se to bohužel změní a nezaměstnanost bude zase růst, " domnívá se Brian Hilliard, analytik Société Générale.

Během tří měsíců do konce června v Británii přibylo skoro 200 tisíc nových pracovních míst. Polovina z nich přitom vznikla v Londýně. Britská ekonomika je ale v recesi a její vyhlídky nejsou moc dobré. Centrální banka navíc za celý rok počítá s nulovým růstem a ekonomové se netají tím, že by ekonomika mohla pokračovat v poklesu.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.