ČTsport

ČTsport
pondělí 24. září 2018 Jaromír

Olympijský vítěz na hrazdě Zonderland dostal nejvyšší ocenění

Velikost textu:

Haag - Olympijský vítěz ve sportovní gymnastice Nizozemec Epke Zonderland po triumfu v Londýně obdržel ve své vlasti nejvyšší vyznamenání. Zlatý medailista z hrazdy byl pasován na rytíře oranžsko-nasavského řádu. Rytířské pocty se dočkali i další úspěšní nizozemští olympionici, kteří vybojovali 20 medailí včetně šesti zlatých. Po návratu z Londýna je doma vítalo 15 tisíc lidí.

Epke Zonderland
Epke Zonderland

Zonderland při úterní dekoraci neudržel emoce a po tváři se "Létajícímu Holanďanovi" koulely podle tamních médií slzy. Rytířský řád dostali také jiní vítězové z Londýna - jachtař Dorian van Rijsselberghe, plavkyně Ranomi Kromowidjojová, cyklistka Marianne Vosová a jejich trenéři nebo tým pozemních hokejistek.

Vosová při slavnostní dekoraci v rytířském sále v Haagu poděkovala třem kolegyním, bez nichž by olympijský závod nevyhrála. "Jely na mě a ukázaly, že cyklistika je i týmový sport. Proto si s nimi prémii rozdělím," řekla. Za vítězství je prémie 30 tisíc eur, svaz proto na návrh Vosové zareagoval a slíbil všem čtyřem cyklistkám po 15 tisících.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.