ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Průměrná denní sledovanost her byla vyšší než v Pekingu

Velikost textu:

Praha – Olympijské hry v Londýně sledovalo v České televizi každý den v průměru 232 000 diváků, což bylo o 18 tisíc více než při předchozích letních hrách v Pekingu. Nejvíce lidí se na vysílání olympijských sportovních přenosů dívalo v den, kdy české tenistky Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou získaly stříbro ve čtyřhře.

Robert Záruba ve studiu OH
Robert Záruba ve studiu OH

Devátý den olympiády, kdy deblistky Hlaváčková a Hradecká podlehly ve finále americkým sestrám Sereně a Venus Williamsovým, se na programy ČT2 a ČT4 dívalo v celodenním průměru 319 tisíc diváků. Druhým nejúspěšnějším co do sledovanosti byl poslední den olympiády, kdy biker Jaroslav Kulhavý získal pro Česko čtvrtou zlatou medaili. V poslední den her oba programy ČT sledovalo v průměru 293 tisíc diváků.

Závod horských kol, ve kterém Kulhavý triumfoval, vidělo 581 tisíc lidí. Na vítězné finále oštěpařky Barbory Špotákové se podívalo 1,55 milionu lidí, jízda veslařky Miroslavy Knapkové za zlatem přilákala k obrazovkám 614 tisíc lidí. Nejméně sledovaným českým olympijským vítězem tak byl moderní pětibojař David Svoboda, jehož vítězný závod vidělo 264 tisíc lidí.

Olympijské publikum tvořili z téměř 63 procent muži, což je o téměř pětinu vyšší podíl než při běžném vysílání. Ve srovnání s mimoolympijským vysíláním byla o zhruba desetinu vyšší také skupina vysokoškoláků, kteří se na celkovém počtu diváků podíleli 21,3 procenta.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.