ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Ústí nad Orlicí přivítalo svého olympijského vítěze Kulhavého

Velikost textu:

Ústí nad Orlicí – Východočeské Ústí nad Orlicí přivítalo olympijského vítěze a místního obyvatele Jaroslava Kulhavého. Na úspěšného bikera čekal plný park Kociánka a řada překvapení. Místní symbolicky představili svého "boha cyklistiky", Kulhavý dostal bílý háv a věnec na hlavu. Potom vítěze na nosítkách pronesli městem. "Takové věci dobíjejí, jinak už bych asi usínal. Zatím ještě držím, na těch redbullech vydržím pár dní a pak asi umřu, ale to je teď jedno. Závod mám za sebou, takže na tom tolik nezáleží," řekl Kulhavý.

Jaroslav Kulhavý
Jaroslav Kulhavý

Lidé se na Kociánce scházeli už před čtvrtou hodinou odpolední a připravovali se na příjezd Kulhavého. Někteří z nich po náměstí chodili zabalení v prostěradlech nebo jiných bílých plátnech s věnci na hlavách. Jejich kostýmy měly připomínat obleky řeckých bohů a symbolizovat vstup Kulhavého mezi nesmrtelné.

Cyklista potom vstoupil na pódium travnatého amfiteátru, kde zodpověděl několik dotazů novinářům a nechal se vyfotografovat se zlatou medailí. Potom už se mohlo začít slavit. "Přivítejte doma olympijského vítěze," hlásil moderátor akce a plný amfiteátr propukl v nadšený jásot. "Je to tady perfektní, tolik lidí jsem tady nečekal, že to tady bude úplně plný. Měl jsme nějaký ohlasy, že to bude takový menší, ale to neplatí a odpočinek se odkládá," řekl Kulhavý.

Organizátoři ho potom převlékli do bílého hávu a olympionik připil na úspěch. Potom dostal lehátko na zahradu, čímž organizátoři naráželi na dřívější Kulhavého vyjádření, že se chystá odpočívat. Olympijského vítěze potom posadili na připravená nosítka a vydali se na slavnostní průvod městem. Do průvodu se připojilo několik stovek lidí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.