ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Slavit můžu jen do konce týdne, říká Špotáková

Velikost textu:

Praha - Oslavy s kamarády a rodinnými příslušníky, společenské akce, ale i trénink na další závody čekají v příštích dnech oštěpařku Barboru Špotákovou. Olympijskou šampionku z Londýna a Pekingu sice již v letošním roce nečeká žádný šampionát, v Diamantové lize ale bude hájit vedení ve své disciplíně. "Oslavy musím udělat umírněnější a vše musím stihnout do konce tohoto týdne, abych se mohla začít zase trošku připravovat. Musím ale říct, že mám takovou formu, že bude stačit jen nepatrně ladit," uvedla Špotáková po návratu do Prahy.

Barbora Špotáková v olympijském finále
Barbora Špotáková v olympijském finále

"Poznám to podle toho, že tři dny skoro nespím a pořád jsem v pohodě. To znamená, že tělo je na tom fyzicky velice dobře. Bude stačit jen trochu přitrénovat a bude to v pohodě," řekla. Již příští týden ve čtvrtek se představí v Lausanne a o tři dny později v Birminghamu. Finálový závod Diamantové ligy ji čeká 7. září v Bruselu. "Kdybych to v takovéhle formě pustila, protože jsem olympijská vítězka, tak bych byla hloupá," uvedla.

Oslav absolvuje hned několik, konkrétnější ale být nechtěla. "Rozhodně to nechci prozrazovat. Určitě ale budou v místě mého a přítelova rodiště. Tam budou hlavní. A taky v Praze," nastínila rodačka z Jablonce nad Nisou.

I po příletu domů Špotáková ocenila podporu fanoušků přímo na londýnském Olympijském stadionu i v Česku. "Vytvořili nějakou bariéru na 65 metrech a dál prostě oštěpy soupeřek nepustili. Díky stokrát," vzkázala s úsměvem.

Radost jí udělala i gratulace od baviče a rozhlasového moderátora Rudy z Ostravy, který na její počest složil píseň. "Docela mě to potěšilo, bylo to pěkné," řekla jednatřicetiletá oštěpařka.

Jedním z největších zážitků olympijských her pro světovou rekordmanku bylo, že se jí podařilo dojmout vlastního trenéra a oštěpařskou legendu Jana Železného. "Vidět ho naměkko a konečně šťastného, že se mu podařil velký trenérský úspěch, to bylo velmi silné," přiznala.

Teď se bude snažit navázat na Železného tři olympijské triumfy. Šanci by měla mít za čtyři roky v Riu de Janeiru. "Ráda bych tam jela. Jsem sama zvědavá, jak to tam bude vypadat v porovnání s Londýnem, protože britská olympiáda byla úžasně připravená," dodala atletka pražské Dukly, která bude po obhajobě olympijského zlata povýšena do hodnosti kapitánky.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.