ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Všechny cenné kovy už jsou doma

Velikost textu:
aktualizováno 13. 8. 2012 22:08

Praha - Úspěšná výprava českých olympioniků je z Londýna doma. Jako poslední přiletěl dnes večer armádní speciál, na jehož palubě byla i trojice zlatých medailistů Barbora Špotáková, Jaroslav Kulhavý a David Svoboda i bronzová Zuzana Hejnová. Češi získali v britské metropoli celkem deset medailí.

Úspěšní olympionici jsou doma
Úspěšní olympionici jsou doma

I druhý dnešní speciál přiletěl s menším zpožděním, neboť londýnské letiště bylo po skončení her přetížené. "Cesta byla zajímavá. Seděli jsme v přední části letadla, takzvané VIPce a dozvěděli jsme se spoustu věcí o letu. Bylo to příjemné zakončení olympiády," uvedl biker Kulhavý, jenž završil české úspěchy nedělním triumfem v závodě horských kol.

Jaroslav Kulhavý:

"Mně to dochází postupně, možná je to tím, že jsem neviděl noviny, internet, telefon. První svou fotku jsem viděl v letadle, když jsem ji podepisoval posádce. Asi to přijde v následujících dnech, když si to uvědomím. Zatím na to nebyl čas. Mozek to nestíhá. Je to záplava zážitků."

Stejně jako Svoboda, jenž ovládl soutěž moderních pětibojařů v sobotu, přiznal, že v posledních dnech počítá hodiny spánku na prstech jedné nebo dvou rukou. "Já jsem spal za poslední dva dny asi tři hodiny, takže jsem využil možnost roztáhnout si postel a na hodinu si lehnout," řekl s úsměvem Svoboda.

Oba mužští zlatí medailisté zároveň přiznali, že už se jim "podařilo" cenné kovy poškodit. "Dva dny i noci jsem ji měl na krku a teď jsem zjistil, že má nějaké šrámy, což by ale podle mého každá správná medaile měla mít," uvedl Svoboda. Kulhavý věděl přesně, kde jeho zlatá medaile přišla k újmě. "Po závodě jsem si neměl čím otevřít pivo, takže má šrám. Nebyla to neúcta. Strašně jsem se na něj těšil, navíc jsem v té výhni měl hroznou žízeň. Podařilo se mi tak otestovat, že bude ze zlata. Alespoň navrchu," pousmál se Kulhavý.

Všichni čeští olympionici si pochvalovali závěrečný ceremoniál. "Mně se líbilo nést vlajku. To byl pro mě první zážitek takového druhu. To jsem si užívala sama, protože jsem byla docela daleko od české výpravy. Tak jsem vzpomínala, jaké byly olympijské hry v Londýně, jaké byly olympiády předtím a jaké možná budou," řekla Špotáková.

Čeští medailisté jsou hodně unaveni, a tak se nejvíce těší na odpočinek. "Já se určitě těším na odpočinek, i když ho nebude moc, protože mě čeká spousta akcí a závodů. Těším se určitě na blízké a kamarády," prozradila Hejnová.

Již odpoledne na vojenské letiště do Kbel přiletěl speciál, se kterým se domů vrátila mimo jiné posádka bronzového čtyřkajaku Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.