ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Zlatý závod Špotákové byl nejsledovanějším přenosem her

Velikost textu:

Praha - Nejsledovanějším přenosem letních olympijských her bylo vítězné vystoupení oštěpařky Barbory Špotákové, které si nenechalo ujít 1,55 milionu diváků. Před čtyřmi lety sledovalo triumf Špotákové v Pekingu u obrazovek 549 tisíc českých fanoušků.

Barbora Špotáková
Barbora Špotáková

Olympijské vysílání z Londýna na kanálech ČT4 a ČT2 vidělo celkem 6,4 milionu lidí starších 15 let, kteří přenos sledovali alespoň tři minuty bez přerušení. Na slavnostní zakončení her se z neděle na pondělí mezi 22:00 a jednou hodinu ráno na ČT4 dívalo v průměru 681 tisíc diváků starších 15 let.

Rozloučení se sportovní událostí si tak nenechalo ujít osm procent populace, respektive 38 procent lidí, kteří si zapnuli televizi. Na závěrečný ceremoniál se dívalo o 180 tisíc lidí méně než na slavnostní zahájení, které 27. července vidělo 861 tisíc diváků.

Česká televize věnovala olympijskému vysílání na svých programech ČT4 a ČT2 více než 737 hodin, což je o 175 hodin víc než ze zimních olympijských her ve Vancouveru a zhruba stejně jako při letních hrách v Pekingu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.