ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Basketbalisté USA se radují - soupeř je prověřil a donutil bojovat

Velikost textu:

Londýn - Američtí basketbalisté měli ze zlatých medailí z olympijských her v Londýně o to větší radost, že si je museli vybojovat. Španělé s nimi svedli ve finále vyrovnanou bitvu, kterou prohráli 100:107 až v závěru. Podle největší hvězdy amerického výběru LeBrona Jamese si za to zaslouží respekt.

Basketbalisté USA slaví olympijské zlato
Basketbalisté USA slaví olympijské zlato

"Věděli jsme, že to nebude snadné. A také jsme chtěli, aby to nebylo snadné. Hodně týmů získalo zlato po snadném finále, ale to jsme nechtěli. Chtěli jsme vyrovnanou bitvu se soupeřem, který nás prověří a donutí nás bojovat," prohlásil James po převzetí zlatých medailí. "Máme rádi, když jsou zápasy vyrovnané. Španělsko zahrálo skvěle a zaslouží si absolutní respekt," dodal.

James zlatem korunoval výjimečný rok. Nejprve získal cenu pro nejužitečnějšího hráče NBA, následně dovedl Miami k titulu, za což převzal cenu pro nejužitečnějšího hráče play off. A nyní má i olympijské zlato. To samé se v jediném roce povedlo jen legendě Michaelu Jordanovi, za jehož následovníka je James považován.

"Byl to neuvěřitelný rok z individuálního hlediska. Ale nejvíce mě těší, co jsme tady dosáhli jako tým. Moje jméno vzadu na dresu nic neznamená, důležité je to jméno vepředu (USA). Jsem moc rád, že jsem mohl být členem tohoto skvělého týmu. Jednoho z nejlepších týmů v historii," uvedl James.

Americký výběr byl už před turnajem přirovnáván k "Týmu snů", který triumfoval na hrách v Barceloně před 20 lety v kádru právě s Jordanem, Earvinem "Magikem" Johnsonem či Larry Birdem. "Každý nás chtěl porovnávat. Já nedovedu odhadnout, jak by vzájemný zápas dopadl, každopádně jedno mají oba týmy společné. Že se nám po finále na krku houpají zlaté medaile," řekl Kevin Love.

Španělé sice dokázali potřetí získat na hrách stříbro, ale mrzet je může, že opět nedokázali ve finále zdolat právě USA. Dnes k tomu měli hodně blízko. "Jsem zklamaný, protože jsme měli šanci to dotáhnout do úspěšného konce. Ale na druhou stranu jsem pyšný na to, jaký zápas jsme odehráli. Bojovali jsme až do úplného konce. A také jsme pyšný, že mám další olympijskou medaili," řekl Pau Gasol, nejlepší španělský střelec na turnaji.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.