ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Bolt je opravdu nejrychlejší!

Velikost textu:

Praha - Pokud bychom chtěli najít jedno jméno, se kterým bude v budoucnu spojována londýnská olympiáda 2012, tak se mnou jistě budou všichni souhlasit, když řeknu, že to je jamajský sprinter Usain Bolt. Fenomén, který opět fascinoval celý svět.

Usain Bolt
Usain Bolt

Obhájce olympijských triumfů z Pekingu se přitom těsně před začátkem her dostal do nezáviděníhodné pozice. Na domácím jamajském šampionátu prohrál na stovce i dvoustovce se svým tréninkovým parťákem Yohanem Blakem a hned se začalo spekulovat o tom, že Usainova nadvláda na nejkratších sprinterských tratích je u konce. Sám Bolt se k tomu vyjadřoval velmi opatrně: "Počkejme si na olympijské závody, tam se teprve ukáže…", odpovídal donekonečna do novinářských bloků a možná ani sám netušil, jak moc velkou má pravdu.

Pak přišel Londýn. Bolt nejprve explodoval na trati sto metrů, a to i přesto, že měl tradičně pomalý start. V polovině trati ještě s Blakem prohrával, nicméně finiš patřil jemu. A prakticky stejné to bylo na dvojnásobné trati. Ani zde nedal nikomu šanci a opět zvítězil. "Už nyní jsem legenda," prohlásil po závodě a potvrdil, že v současné době nemá konkurenci.

To, že je Usain Bolt opravdový rychlík, už nyní nikdo nezpochybňuje, tím spíš, když jeho nálepku nerychlejšího muže planety potvrdily i tři švédské házenkářky. Jamina Robertsová s Ulrikou Aagrenovou a Isabelle Gulldénovou totiž strávily s jamajským "bleskem" po jeho triumfu na stometrové trati pár okamžiků v jeho pokoji v olympijské vesnici. "Mohu zodpovědně prohlásit, že Usain je opravdu nejrychlejší muž planety," prohlásila Jamina Robertsová před zkoprnělými žunalisty. "Čas 12:34 sekundy i se sprchou považuji za těžko překonatelný světový rekord," prohlásila mnohoznačně vnadná Seveřanka. Sám sprinter se k tomuto výroku odmítl přímo vyjádřit, nicméně prostřednictvím tiskového mluvčího jamajské olympijské výpravy vzkázal, že ho těší každé prvenství a že velmi vážně uvažuje o změně svého příjmení. Napříště tak možná ve startovních listinách narazíme na jméno Usain Gold.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.