ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Olympiáda není jen o vítězství a rekordech, tvrdí Hradilek

Velikost textu:

Praha - Vavřinec Hradilek se skoro přes noc stal českou celebritou. Ve vodním slalomu totiž jako první zástupce české výpravy vybojoval olympijskou medaili, a to rovnou stříbrnou. "Byl jsem moc spokojen a měl jsem radost, že tam bylo spousta českých vlajek," řekl pětadvacetiletý kajakář v našem exkluzivním chatu.

Vávra Hradilek
Vávra Hradilek

Ke sportu se Vavřinec, který desátého srpna oslavil svátek, dostal už v devíti letech. "Viděl jsem totiž olympiádu v Atlantě," upřesnil. Ve stejném roce však byl svědkem i hrůzu nahánějící události, když se v divoké vodě málem utopil jeho bratr. "Dodnes mi z toho jde mráz po zádech," dodal.

K olympijským úspěchům se probojoval usilovným tréninkem. "Před závody trávím hodinu až dvě na vodě, většinou technická a rychlostní cvičení. Velká část tréninku se však odehrává i mimo ni. V zimě například trénuji mimo vodu zhruba pět hodin denně," řekl.

Český kajakář se z anglického kanálu pokusil vylovit stříbro i v dvojkánoi, spolu s "novým" kolegou Stanislavem Ježkem. To se nepovedlo. "Byla to symbolická připomínka, že olympiáda není jen o vítězství a rekordech," usmál se. Primárně se však chce zaměřit na individuální disciplíny. "Byl to trochu hec. Kariéru se Standou neplánujeme," dodal.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.