ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Skrček Takešitaová vrátila Japonkám volejbalovou slávu

Velikost textu:
aktualizováno 12. 8. 2012 14:27

Londýn - Spoluhráčky i soupeřky má minimálně o hlavu vyšší, většinou o dvě. Přesto se i s pouhými 159 centimetry prosadila mezi nejlepší světové volejbalistky a Japonsko dokázala vrátit po dlouhých 28 letech mezi medailové země na olympijských hrách. Nahrávačka Jošie Takešitaová se ale v 34 letech hodlá stáhnout do ústraní.

Jošie Takešitaová
Jošie Takešitaová

"Musím si odpočinout, to je jediné, co teď vím jistě. Po Londýně si pročistím hlavu a uvidím," řekla Takešitaová poté, co v sobotu dovedla v londýnské hale Earls Court Japonky k bronzovému vítězství nad Koreou. Vlajka jejich země vlála při medailovém ceremoniálu na hrách poprvé od Los Angeles 1984.

"Abych byla upřímná, naše generace si neuvědomovala opravdový význam bronzu z Los Angeles. Nežili jsme slavnou érou japonského volejbalu. Ale teď si užíváme toho, čeho jsme v Londýně dosáhly. Je to fantastické," radovala se spolu s ostatními Japonkami, které porazily Koreu prakticky bez veledůležité zbraně - bloku. Spoléhaly na precizní obranu v poli.

Ačkoli post nahrávačky nevyžaduje takovou výšku jako zbývající specializace, jejích ani ne 160 cm je světovou raritou. A zároveň inspirací pro děti menšího vzrůstu. "Snažila jsem se jen pokaždé odvádět to nejlepší a věřím, že jsem oslovila všechny holky a kluky v Japonsku," dodala volejbalistka, která byla vyhlášena nejlepší nahrávačkou na mistrovství světa před šesti lety v rodné zemi a má bronz i z MS 2010.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.