ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Z práce na trénink, dovolené na turnajích. Pro Beneše normální

Velikost textu:

Praha - Na olympiádě do minulého pátku porážel soupeře v plážovém volejbalu, od pondělí se vrátil do kanceláře obchodního ředitele pojišťovny. Petr Beneš kombinuje pracovní kariéru s rodinou a sportovním nasazením. "S manželkou jsme pět let nebyli na dovolené. Někdo má rád létání, jiný sbírá motorky. Já hraju volejbal," tvrdí.

Volejbalista Petr Beneš
Volejbalista Petr Beneš

Na tréninky chodí Beneš jedině po práci nebo brzy ráno. Veškerý volný čas s dětmi na turnajích. Souhra olympijského sportu a soukromého života je opravdu náročná. Také čtyři roky tréninků s Přemyslem Kubalou, který se na rozdíl od Beneše sportem živí, se musely podřídit pracovnímu rozvrhu. "Když jsem třeba na služební cestě, vozím si s sebou věci do posilovny v kufru," usmál se Beneš, který ve svých sedmatřiceti letech plánuje ukončení sportovní kariéry.

Jinak než sportem se z českých olympioniků živí taky třeba běžkyně Ivana Sekyrová, která učí na gymnáziu v Sokolově. Dálkař Štěpán Wagner zase dělá manažera kamenolomu a koulař Antonín Žalský si přivydělává jako instalatér.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.