ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Sebastian Coe: Zorganizovali jsme hry, které si všichni užívají

Velikost textu:

Londýn - Do Českého domu dorazil jeden z hlavních organizátorů her v Londýně a také dvojnásobný olympijský vítěz v běhu na 1500 metrů Sebastian Coe. Světová atletická legenda vidí atraktivitu her především v bojích jeden proti jednomu a myslí si, že Britové připravili hry, které dělají radost lidem.

Sebastian Coe
Sebastian Coe

Olympijské hry jsou téměř u konce a už pomalu nastává čas na jejich hodnocení. Jako jeden z hlavních organizátorů olympijských her se ve Studiu Londýn představil Sebastian Coe, aby se už nyní poohlédl na průběh a největší momenty her. "Myslím si, že nejlepší atletický výkon z Londýna bude ten Rudishův. A taky to bude klíčový moment těchto her, bylo to neobyčejné," uvedl Coe. Jestli se ale světový rekordman Rudisha zapíše do paměti všech diváků stejně jako fenomenální sprinter Usain Bolt, či nejlepší olympionik historie Phelps, to ukáže především čas.

Atraktivitu individuálním disciplínám dodávají na těchto hrách nejen světově známí sportovci, ale také jednotlivé soupeření mezi nimi. Souboje jeden na jednoho, překonávání světových a olympijských rekordů a celkové napětí láká diváky stejně tak jako sportovce adrenalin. "Myslím, že právě tohle je to, co baví diváky a inspiruje mladé lidi, aby začali se sportem," uvedl Coe.

I když je na celkové hodnocení velmi brzy, Britové už v jednom mají jasno. Připravili hry, které se líbí lidem. "Jsem velmi pyšný, zorganizovali jsme hry, které si všichni užívají a jsem rád, že jsme udělali radost spoustě lidí, málokomu předtím se tohle povedlo," zakončil Coe.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.