ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Hvězdné pozemkářce Aymarové se sen o zlatu nesplnil

Velikost textu:

Londýn – V Argentině je stejně populární jako fotbalista Lionel Messi. Dokonce ho i porazila v anketě o nejlepšího sportovce země. Pozemní hokejistka Luciana Aymarová si však největší sen již nesplní. V souboji o zlato totiž pozemní hokejistky Argentiny podlehly Nizozemkám 0:2 a pětatřicetiletá hokejistka poté ukončila kariéru. "Bude velmi těžké zvyknout si na život mimo hřiště, protože hokej miluju," prohlásila.    

Luciana Aymarová
Luciana Aymarová

Aymarová je považována za nejlepší pozemkářku světa a na kontě má dvě olympijská stříbra a dva bronzy. Dvakrát také s reprezentací triumfovala na mistrovství světa a po vítězství v roce 2010 dokonce v anketě o nejlepšího sportovce Argentiny porazila Messiho. S ním si navíc nezadá ani v popularitě, o čemž svědčí fakt, že na olympijské semifinále se v Argentině v televizi dívalo 18 milionů lidí.

"Její odchod nechá v týmu nezacelitelnou díru. Je to skvělá hráčka a klidně se může srovnávat s Michaelem Jordanem, Maradonou a Juanem Manuelem Fangiem," prohlásil trenér Argentiny Carlos Retegui. Jedním dechem však dodal, že se pokouší Aymarovou přesvědčit, aby si prodloužila kariéru alespoň do světového šampionátu v roce 2014.

"Všichni mě přemlouvají a myslím, že bych na to fyzicky ještě měla. Ale teď si hlavně potřebuji pořádně odpočinout," reagovala Aymarová. "Teprve potom možná začnu přemýšlet o tom, jestli v reprezentaci pokračovat," dodala.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.