ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Překážkář Liou Siang by se měl po operaci vrátit mezi elitu

Velikost textu:

Londýn - Čínský překážkář Liou Siang by se měl po operaci Achillovy šlachy v pravé noze, kterou si zranil v rozběhu na olympijských hrách v Londýně, vrátit k závodění na nejvyšší úrovni. Řekl to zástupce devětadvacetiletého atleta Jos Hermens, přesnou dobu léčby si ale určit netroufl.

Liou Siang a Dayron Robles
Liou Siang a Dayron Robles

Liou Siang se zranil v úterý v rozběhu poté, co zakopl o první překážku. Na pravou nohu už nedošlápl, podél trati jen přeskákal celou rovinku do cílového prostoru po levé noze. Do nitra stadionu pak zamířil na vozíku, na který mu pomohli soupeři.

Následující vyšetření odhalila, že má téměř přetrženou Achillovu šlachu. Olympijský šampion z Atén se den poté v Londýně podrobil operaci a po dvou dnech byl z nemocnice propuštěn.

Čínský překážkář prožil v Londýně podobnou osobní tragédii jako před čtyřmi roky na hrách v Pekingu, kde coby domácí sportovní ikona a největší atletická medailová naděje šokoval odstoupením těsně před začátkem rozběhu kvůli zranění achilovky. Také tehdy se Liou Siang podrobil operaci a o devět měsíců později doběhl druhý na Grand Prix v Šanghaji.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.