ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Korejka Hwang má třetí medaili, mezi muži zvítězil Argentinec Crismanich

Velikost textu:

Londýn - Korejka Hwang si z Londýna odváží již svou třetí olympijskou medaili. V šestadvaceti letech se tak stává jednou z legend tohoto sportu. V kategorie do 67 kilogramů svou soupeřku z Turecka bez větších problémů porazila. Mezi muži v kategorii do 80 kilogramů zvítězil Argentinec Crismanich.

Finále taekwonda
Finále taekwonda

Po bronzu z Athén a zlatu z Pekingu Hwang přijížděla do Londýna v pozici žhavé favoritky. Ve finále proti Turkyni Nur Tataraové svou roli potvrdila. Zápas byl nerozhodný za stavu 3-3, poté však Korejka začala dominovat, na čemž nic nezměnila ani závěrečná korekce skóre na finálních 12:5 pro Korejku. Hwang se svou třetí medailí zařadila mezi historicky nejúspěšnější sportovkyně v taekwondu.

Bronzové medaile se již tradičně rozdávaly dvě - ta první šla Američance McPhersonové, která zvítězila nad Frankou Aničovou ze Slovinska. Druhý bronz si z Londýna odváží Němka Frommová.

Výsledky - ženy do 67kg:

- finále:

Tataraová (Tur.) - Hwang (Kor.) 5:12

- o třetí místo:

Aničová (Slo.) - McPhersonová (USA) 3:8

Frommová (Něm.) - Martonová (Austr.) 8:2

V soutěži mužů se utkali Sebastian Eduardo Crismanich z Argentiny a Nicolas Garcia Hemme ze Španělska. A finále to bylo extrémně vyrovnané - jediný, a tudíž rozhodující bod si připsal Argentinec až 22 sekund před koncem zápasu. Své hubené vedení si už dokázal pohlídat a Argentina tak může slavit zlatou medaili.

Jeden z bronzů putuje do Itálie zásluhou Maura Sarmienta, slavit mohou i britští fanoušci. Lutalo Muhammad totiž ve svém souboji porazil Arménce Yeremyana.

Výsledky - muži do 80kg:

- finále:

Garcia Hemme (Špa.) - Crismanich (Arg.) 0:1

- o třetí místo:

Yeremyan (Arm.) - Muhammad (Brit.) 3:9

Bahawi (Afg.) - Sarmiento (It.) 0:4


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.