ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Švédsko těsně porazilo v semifinále házené Maďarsko

Velikost textu:

Londýn - První semifinále házené mužů už má vítěze – bude to tým ze Švédska. Z nedělního finále si ale skandinávský tým bude chtít odvézt cennější kov. S Maďary dnes zakončil jen těsně se skóre 27:26. Stříbrní medailisté z her v letech 1992, 1996 a 2000 se v nedělním londýnském finále utkají s šampiony z Pekingu Francouzi, kteří zdolali Chorvatsko 25:22.

Semifinále házené Maďarsko - Švédsko
Semifinále házené Maďarsko - Švédsko

V první půli zápasu se ani jeden z týmů nedostal do většího než dvoubrankového náskoku. Závěr úvodního poločasu ale Švédové nakonec dokázali ovládnout a nahnat si i tříbodový náskok. Obě družstva se dovedla v druhé polovině vyburcovat k maximálnímu nasazení, švédští střelci ale byli nakonec schopnější sázet góly.

Nejlepším střelcem dnešního zápasu byl Gábor Császar – umístil dokonce osm branek. Švéd Ekberg přidal do skóre úspěšnějšího týmu šest gólů. Maďarský brankář Fazekas byl na procenta o poznání úspěšnější než jeho protivník Mikler, chytil osm střel, Švéd má na kontě úspěšných zákroků celkem šest.

Francouzi naopak v koncovce Chorvatům unikli až na rozdíl pěti gólů a o jejich postupu nebylo pochyb. Velkou zásluhu na jejich semifinálovém vítězství měl brankář Thierry Omeyer, spoluhráč Filipa Jíchy z bundesligového Kielu, který zneškodnil 19 chorvatských střel.

Výsledky:

Házená - muži:

Semifinále:

Švédsko - Maďarsko 27:26 (15:12),

Francie - Chorvatsko 25:22 (12:10)

 

Zdroj: ČT sport, Reuters

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.