ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Čeští atleti znovu na stadionu

Velikost textu:

Londýn - Večerní program patří tradičně atletice. Na ovále se představí bronzová medailistka z překážek Zuzana Hejnová a spolu s Rosolovou, Bergrovou a Bartoničkovou se "poperou" o postup do finále hladké čtvrtky. V tyčkařském sektoru zažije své velké finále Jan Kudlička.

Londýnský atletický stadion
Londýnský atletický stadion

Pro novopečenou bronzovou medailistku představení v Londýně ještě neskončilo. Zuzana Hejnová spolu s Denisou Rosolovou, Zuzanou Bergrovou a Jitkou Bartoničkovou nastoupí ve štafetě na 4x400 metrů. Česká čtvrtkařská štafeta naposledy startovala na hrách před dvanácti lety a v Sydney obsadila sedmé místo. Čtveřice má na svém kontě několik úspěchů. Na loňském mistrovství světa v Tegu skončil český kvartet sedmý, v hale v Dauhá v roce 2010 dokonce vybojoval bronz, stejně jako na letošním mistrovství Evropy.

V jejich rozběhu na olympijské dráze v Londýně budou nejspíše rychlejší jen Američanky a Rusky, o třetí přímé postupové místo by se měla utkat česká štafeta s Velkou Británií, kterou na ME v Helsinkách v boji o bronz porazila.

O další českou medaili se bude pokoušet tyčkař Jan Kudlička, který se probojoval do finále. Osobní rekord má svěřenec Boleslava Patery na 573 centimetrech. Favoritem je vedoucí muž letošních tabulek Francouz Lavillenie. Finále je na programu od 21:25.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.