ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Kajakářské a kanoistické sprinty znají finalisty

Velikost textu:

Eton Dorney – Rychlostní kanoisté mají za sebou sprinterské kvalifikace na 200 metrů. Mužské i ženské rozjížďky se konaly celé dopoledne na olympijském kanále v Eton Dorney, kde v sobotu vyvrcholí poslední vodácké soutěže na londýnské olympiádě. Ve finále kanoistů v kategorii C1 bude mít zastoupení Slovensko. Lubomír Hagara postoupil na čas ze druhé z celkových tří semifinálových jízd a může rozšířit slovenskou medailovou sbírku, která zatím čítá jedno stříbro a tři bronzy. Mezi kajakářkami naopak vypadla jeho krajanka Ivana Kmetová.

Rychlostní kanoistika
Rychlostní kanoistika

Singlkajakářská semifinále přinesla nejedno překvapení, když první ze dvou jízd vyhrál neznámý Kanaďan Mark de Jonge. Naopak zklamání z neúčasti ve finále prožila stálice světového poháru posledních dvou let Ekvádorec de Cesare a poslední mistr světa Piotr Siemionowski z Polska. Velkou radost domácím fanouškům udělal Ed McKeever, který vyhrál druhou jízdu.

Mezi mužskými deblkajaky se jely dvě rozjíždky po pěti lodích a do finále postupovaly vždy čtyři posádky. Snadný postupový klíč však nezabránil suverénní ruské posádce Djašenko, Postrigaj k vytvoření nového olympijského rekordu už v semifinále. 


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.