ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Němci dál mohou snít o obhajobě zlata v pozemním hokeji

Velikost textu:
aktualizováno 9. 8. 2012 23:09

Londýn - Obhájci zlatých medailí Němci porazili v semifinále olympijského turnaje pozemních hokejistů v Londýně mistry světa Australany 4:2 a postoupili do finále. V něm si v sobotu zahrají s Nizozemskem, které deklasovalo domácí Velkou Británií 9:2.

Němci v semifinále pozemního hokeje
Němci v semifinále pozemního hokeje

Němečtí pozemkáři s Austrálií dvakrát prohrávali, ve druhém poločase však třemi góly v rozmezí deseti minut strhli vedení na svou stranu. Soupeři, který navíc od roku 2008 vyhrál čtyřikrát prestižní Trofej šampionů, tak oplatili porážku z finále posledního mistrovství světa před dvěma lety.

Nizozemci nedali v bouřlivém prostředí vyprodané Riverbank Areny pro 15 tisíc diváků domácímu výběru nejmenší šanci a k vysoké výhře tým dovedl Billy Bakker a Roderick Weusthof, kteří oba dali po třech gólech. V olympijském finále se s Němci utkají vůbec poprvé, přestože tyto evropské celky vyhrály čtyři z posledních pěti her.

Nizozemsko bude usilovat o celkově páté zlato a případnou finálovou výhrou se můžou osamostatnit na druhém místě historické tabulky, o které se dělí spolu s Austrálií. Německo má zatím na kontě tři olympijské triumfy, na prvním místě jsou s osmi úspěchy Indové.

Výsledky turnaje v pozemním hokeji mužů

Semifinále: Německo - Austrálie 4:2 (1:1), Nizozemsko - Velká Británie 9:2 (4:1).

Zdroj: ČT sport, Reuters

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.