ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Nizozemské hokejistky jsou opět blíže k obhajobě zlata

Velikost textu:

Londýn - Obhájkyně zlatých medailí Nizozemky postoupily do finále olympijského turnaje pozemních hokejistek. V semifinále porazily po penaltovém rozstřelu Nový Zéland a o třetí triumf na hrách v historii si zahrají s mistryněmi světa z Argentiny, které v Londýně vyřadily domácí Britky.

Utkání Nizozemsko - Nový Zéland
Utkání Nizozemsko - Nový Zéland

Nizozemky v základní skupině neztratily ani bod, ale proti Novému Zélandu, který před čtyřmi lety nevyhrál ani zápas a skončil poslední, dvakrát dotahovaly. Kapitánka Maartje Paumenová však pokaždé srovnala a se třinácti góly v kariéře vyrovnala celkový olympijský rekord Australanky Alyson Annanové.

Šestadvacetiletá Paumenová čekala v Londýně na první zásah až do semifinále, přestože v Pekingu zaznamenala jedenáct branek, čímž stanovila nové střelecké maximum jednoho turnaje pod pěti kruhy.

Argentinské pozemkářky vyhrály semifinále s domácím výběrem 2:1 a o zlato si zahrají podruhé. Před dvanácti lety v Sydney nestačily na Austrálii, na následujících hrách vybojovaly vždy bronzové medaile.

V pátečním finále proti Nizozemsku si zopakují souboj o zlato z posledního mistrovství světa před dvěma lety, ve kterém soupeřky zdolaly 3:1. Kapitánka Luciana Aymarová poté díky triumfu porazila v anketě o nejlepšího sportovce Argentiny i hvězdu fotbalové Barcelony Lionela Messiho.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.