ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Japonky ovládly olympijské soutěže zápasnic

Velikost textu:
aktualizováno 8. 8. 2012 23:55

Londýn – Úvodní soutěže zápasnic na olympiádě v Londýně ovládly japonské reprezentantky. Kaori Ičová získala v kategorii do 63 kg zlatou medaili na třetích hrách za sebou a ve váze do 48 kg dnes triumfovala Hitomi Obaraová.

Radost Japonky Hitomi Obaraové
Radost Japonky Hitomi Obaraové

Osmadvacetiletá Ičová si v utkání o zlato poradila s Číňankou Ťing Žuej-süe a navázala na olympijské triumfy z let 2004 a 2008. Stala se tak první japonskou sportovkyní v historii, která dokázala zvítězit v jedné disciplíně na třech hrách v řadě.

Ičová v londýnském finále potvrdila suverenitu v kategorii, které na mistrovství světa kromě let 2008 a 2009 vládne od roku 2002. Pro bronz si došly Batceceg Soronconboldová z Mongolska a Ljubov Volosovová z Ruska.

Obaraová porazila ve finále bronzovou medailistku z předchozích her v Pekingu Mariju Stadnikovou z Ázerbájdžánu. Na třetím místě skončily obhájkyně zlaté medaile Kanaďanka Carol Huynhová a Američanka Clarissa Chunová.

Jednatřicetiletá Obaraová původně po neúspěšné kvalifikaci na předchozí hry v Pekingu ukončila kariéru. O rok později se však rozhodla k návratu a v Londýně zaznamenala na světové scéně už devátý triumf. Na kontě má šest titulů mistryně světa v kategorii do 51 kg, další dva přidala v předchozích dvou letech ve váze do 48 kg, kde v loňském finále porazila v těsném souboji právě Stadnikovou.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.