ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Američané volejbalové zlato na OH neobhájí, smetli je Italové

Velikost textu:
aktualizováno 9. 8. 2012 01:21

Londýn - Trpkým zklamáním skončil olympijský turnaj volejbalistů pro Spojené státy americké. Obhájce zlata z Pekingu deklasovala již ve čtvrtfinále Itálie 3:0 a pro jednoho z největších favoritů turnaj skončil. Soupeřem Italů v semifinále budou Brazilci, kteří si stejně jednoznačným poměrem poradili s Argentinou.

Úspěšný dvojblok Italů v zápase proti USA
Úspěšný dvojblok Italů v zápase proti USA

Američané měli v souboji pátého týmu světového žebříčku se šestým v londýnském Earls Court Exhibition Centre povedený nástup a dostali se až do vedení 13:9. Italové sice dokázali před koncovkou první sady srovnat, jenže výběr USA si dalším povedeným blokem vypracoval setbol. Promarnil ale hned tři a set nakonec vyhráli Italové 28:26.

Od druhého setu však hra zámořského celku začala postupně uvadat. Náznak zlepšení přišel při otočení stavu z 9:12 na 16:15, ale to bylo ze strany favorita vše. Ve hře Američanů přibývalo nepřesností zejména na nahrávce, nedařilo se příliš ani hvězdě Claytonu Stanleymu, nejužitečnějšímu hráči turnaje v Pekingu, a kouč Alan Knipe nedokázal oživit své svěřence ani střídáními.

Třetí sadu a definitivně i celý duel rozhodli Italové, v jejichž dresu zářili na smeči především Ivan Zajcev s 15 body a zkušený Cristian Savani (14), obratem ze 4:6 na 10:6. Američané se dopouštěli laciných chyb a Italové, kteří postoupili až jako čtvrtí ze základní skupiny, je předčili také na servisu, kde zaznamenali hned devět přímých bodů.

Snadno si naopak poradil světový tým číslo jedna Brazilci, kteří v jihoamerickém derby porazili Argentinu 3:0. Každý set vyhráli minimálně pětibodovým rozdílem.

Dopředu vypjatým derby bylo utkání Rusko - Polsko. Poláci se doposud na turnaji prezentovali agresivní útočnou hrou, proti ruskému týmu však tato cesta nefungovala. Rusové totiž trpělivě reagovali na ataky polských hráčů - spolehlivá defenziva, která eliminovala hrozby hvězdného dua Bartman a Kurek, a chladnokrevné smeče ničili naděje Poláků. Nashromáždili také sedm es.

Rusové nakonec vyhráli ve třech setech a postupují do semifinále. V něm se potkají s Bulharskem, které lehce přešlo přes německý tým, taktéž 3-0 na sety.

Výsledky volejbalu mužů:

Argentina - Brazílie 0:3, USA - Itálie 0:3, Polsko - Rusko 0:3, Bulharsko - Německo 3:0

Program volejbalu mužů:

Bulharsko - Rusko, Brazílie - Itálie

 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.