ČTsport

ČTsport
pondělí 24. září 2018 Jaromír

Čínští stolní tenisté zkompletovali sbírku zlatých medailí

Velikost textu:

Londýn – Stejně jako jejich krajanky i čínští stolní tenisté obhájili zlato v soutěži družstev. Ve finále porazili 3:0 na zápasy Koreu. Bronzové medaile získali Němci po vítězství 3:1 nad Hongkongem. Od Číňanů se očekávalo, že zkompletují sbírku medailí z pingpongových soutěží a dosáhnou na maximální možný počet čtyř zlatých a dvou stříbrných. Podařilo se jim to bez větších problémů, i když Korejci přivezli do Londýna velmi zkušený tým.

Čínští stolní tenisté
Čínští stolní tenisté

Olympijský vítěz z Atén Rjo Sung-min však dokázal vzít jen jeden set Ma Lungovi a podobně si vedl i vicemistr světa z roku 2003 Ju Se-hjuk. Ten svým obranářským stylem nutil čerstvého olympijského vítěze Čanga Ťi-kche k opakovaným útočným výpadům. V dlouhých výměnách však favorit chyboval jen ve druhém setu, který Korejec vyhrál 11:5, jinak byl lepší.

Obhajobu zlatých medailí Číňané završili ve čtyřhře, kterou jasně 3:0 na sety vyhrál pár složený z finalistů dvouhry Čanga Ťi-kche a Wang Chaa. Korejci si oproti Pekingu o jedno místo polepšili, naopak o jednu příčku klesli Němci, kteří vypadli s Číňany v semifinále.

V utkání o třetí místo však s překvapením turnaje Hongkongem prohráli jen čtyřhru a bez větších problémů zvítězili 3:1 na zápasy. Dimitrij Ovtcharov tak získal svůj druhý londýnský bronz.

Po vyřazení v osmifinále dvouhry si v soutěži družstev spravil chuť dlouhodobě nejlepší evropský stolní tenista Timo Boll. "Olympiáda pro mě byla jako horská dráha. Medaile ze soutěže družstev je velké zadostiučinění," řekl Boll, který se chystá slavit. "Rok a půl byl pro nás alkohol tabu. Takže bude stačit jedno, dvě piva, abychom se dostali do nálady."

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.