ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Ženské kategorie boxu mají jasné všechny finalistky

Velikost textu:

Londýn - Boxerské kategorie žen už znají jména všech šesti finalistek – jsou mezi nimi i Irka Taylorová a Američanka Shieldsová. Na londýnských olympijských hrách bude medailovým zápasům patřit čtvrteční odpoledne, a to v kategoriích muší váha, lehká váha a střední váha.

Irka Taylorová v semifinále boxu
Irka Taylorová v semifinále boxu

Amatérská světová šampionka v lehké váze Katie Taylorová porazila v semifinálovém zápase Mavzunu Chorievovou z Tádžikistánu s přehledem 17:9. Proti Irce nastoupí Ruska Očigavová, která prošla semifinále zápasem s Brazilkou Araujovou s výsledkem 11:7. Finále žen do 60 kg je na řadě ve čtvrtek.

Číňanka Ren Cancan byla první vítězkou semifinále v kategorii muší váha, nad Američankou Marlenovou zvítězila na body 10:8. Z druhého duelu po výhře 11:6 nad indickou boxerkou do 51 kg Hmangteovou stane ve čtvrtečním finále proti Číňance domácí Nicola Adamsová.

Střední váha patřila teprve sedmnáctileté Američance Claresse Shieldsové. Marina Volnová z Kazachstánu na ni nakonec nestačila a ze semifinále odešla po porážce 15:29. Ve finále bude stát proti Rusce Trolopovové. Ta do finále vstupuje po výhře nad Číňankou Li se skóre 12:10.

Výsledky -  box: Ženy - semifinále: Do 51 kg: Žen Cchan-cchan (Čína) - Esparzaová (USA) 10:8, Adamsová (Brit.) - Komová (Indie) 11:6. Do 60 kg: Taylorová (Ir.) - Čorjevová (Tádž.) 17:9, Očigavová (Rus.) - Araujová (Braz.) 17:11 Do 75 kg: Torlopovová (Rus.) - Li Ťin-c' (Čína) 12:10, Shieldsová (USA) - Volnovová (Kaz.) 29:15.

 

Zdroj: ČT sport, Reuters

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.