ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

V rozřazovací jízdě skončila Hladíková desátá, Labounková 11.

Velikost textu:

Londýn - Bikrosařky Aneta Hladíková a Romana Labounková obsadily na olympijských hrách v Londýně v jízdách o nasazení 10. a 11. místo a v pátek pojedou ve stejném semifinále. Nejrychlejší ženou dnešního klání se stala vítězka světového poháru Caroline Buchananová z Austrálie. Buchananová zvládla 430 metrů dlouhou trať v čase 38,434 vteřiny, zatímco Hladíková potřebovala na její zvládnutí 40,846 a Labounková, limitovaná zavázaným ramenem z dopoledního pádu, ještě o čtvrt vteřiny déle.

Aneta Hladíková (uprostřed)
Aneta Hladíková (uprostřed)

"Na startu jsem byla docela nervózní, proto nebyl moc dobrý, ale zbytek jízdy se mi docela povedl. Akorát v cílové rovince jsem skočila poměrně vysoko na druhém skoku, to mě mohlo zpomalit, ale celkový pocit z jízdy je dobrý," řekla Hladíková.

Labounková spadla v tréninku na druhém skoku po startu a před závodní jízdou z něj měla trochu obavy. "Myslím ale, že se mi to povedlo skočit dobře," oddechla si v cíli. "Rameno mám trochu naražený, ale necítím to, na dráze mě to neomezuje. Jela jsem naplno, ale nebylo to úplně dobrý, pár chyb jsem udělala," řekla.

Kvalifikace na olympiádě měla výhodu, že nehrozilo vyřazení a jelo se jen o nasazení do jízd. "Takže to je důležitý jen pro výběr lepší dráhy na startu, což jsou tady ty vnitřní do první zatáčky. Jezdci na začátku mají v tomhle výhodu," řekla Labounková.

V semifinále se šestnáctičlenné startovní pole rozdělí na dvě osmičky a obě Češky pojedou společně. Za soupeřky budou mít i druhou a třetí závodnici rozřazovacích jízd - Novozélanďanku Sarah Walkerovou a Kolumbijku Marianu Pajónovou.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.